دستور برگزاری مراسم محرم از سوی عراق صادر شد

کدخبر: ۶۵۷۱۸۱
اقتصادنیوز: وزیر کشور عراق با تاکید بر افزایش تلاش‌ها برای تقویت امنیت و ثبات در این کشور از فراهم کردن مقدمات برگزاری مراسم‌های ماه محرم و به ویژه اربعین خبر داد.
دستور برگزاری مراسم محرم از سوی عراق صادر شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق روز سه شنبه دستور فراهم کردن مقدمات برگزاری مراسم‌های ماه محرم و به ویژه برپایی مراسم اربعین را صادر کرد.

وزیر کشور عراق افزود با برگزاری نشست گسترده‌ای با حضور معاونان، مقامات و مدیران کل این وزارتخانه و شماری از افسران، به گزارش ۶ ماهه نخست سال ۲۰۲۴ درباره بررسی مهم‌ترین دستاوردهای محقق شده و برنامه‌های آینده تمام تشکیلات وزارتخانه گوش فرا داد.

الشمری در آستانه فرارسیدن ماه محرم الحرام تاکید کرد: تدارکات و آمادگی خوبی برای برگزاری مراسم ماه محرم در تمام استان‌های کشور و همچنین برگزاری مراسم اربعین به عنوان یک رویداد مهم که عراق تا چندی دیگر شاهد آن خواهد بود؛ در نظر گرفته شده است.

خبر مرتبط
واکنش رئیس جمهور عراق به اظهارات نماینده کنگره آمریکا

اقتصادنیوز: رئیس جمهور عراق اظهارات نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا درباره رئیس شورای عالی قضایی عراق را محکوم کرد.

الشمری با اشاره به توصیه‌های لازم برای توسعه کارهای امنیتی و ارزیابی فعالیت و کارهای افسران انتظامی و فعال‌سازی نقش نظارتی در همه بخش‌ها، بر تکمیل پروژه‌های زیربنایی، تداوم خدمات‌رسانی به شهروندان و استفاده از فناوری‌های روز به‌ویژه در حوزه‌های تامین امنیت مرزها، ترافیک و ثبت احوال شهروندان، آمادگی مراکز پلیس و مبارزه با مواد مخدر و داروهای روانگردان تاکید کرد.

الشمری در ادامه بر حمایت وزارت کشور از تجهیز بخش‌های مختلف به ابزارها و سلاح‌های مورد نیاز و سرمایه‌گذاری بر منابع انسانی و همچنین مسئولیت‌پذیری و انجام کارها به شکل بهینه، انجام تلاش‌های اطلاعاتی و تقویت امنیت و ثبات و مبارزه با فساد و رشوه و جلوگیری از سوء استفاده از شغل‌ها تاکید کرد.

خبر مرتبط
هشدار جدی مقاومت عراق به اسرائیل: در صورت لزوم منافع آمریکا هدف مشروع ماست

اقتصادنیوز: مقاومت عراق هشدار داد که اگر صهیونیست‌ها حماقتی علیه لبنان انجام دهند، منافع آمریکا در کل منطقه هم تبدیل به هدفی مشروع برای مبارزان عراقی می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی