حمایت بایدن از تل‌آویو کار دستش داد/ 12 مقام سابق آمریکا بیانیه دادند

کدخبر: ۶۵۷۳۱۵
اقتصادنیوز: ۱۲ مقام سابق آمریکایی که در اعتراض به حمایت‌های دولت جو بایدن از مقام خود استعفا داده بودند، با صدور بیانیه مشترکی، ادامه این سیاست را موجب بی اعتباری آمریکا در جهان قلمداد کردند.
حمایت بایدن از تل‌آویو کار دستش داد/ 12 مقام سابق آمریکا بیانیه دادند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، 12 مقام دولت جو بایدن که پیش از این در اعتراض به حمایت‌های واشنگتن از رژیم اسرائیل استعفا کرده بودند، با صدور بیانیه مشترکی بر انتقادات خود از ادامه این سیاست تأکید کردند.

به نوشته روزنامه هاف‌پست، (هافینگتن پست سابق) در این بیانیه آمده است: «سیاست بایدن در قبال غزه شکست خورده و امنیت ملی را تهدید می‌کند؛ حمایت آمریکا از اسرائیل و تأمین سلاح برای آن، همدستی در عملیات کشتار و گرسنگی در غزه است». آن‌ها استدلال کردند که این سیاست موجب انسانیت‌زدایی هم از مسلمانان و هم از یهودیان شده است.

این مقامات سابق دولتی همچنین تأکید کردند که سیاست دولت جو بایدن در قبال اسرائیل، موجب «بی اعتباری آمریکا» در سراسر جهان شده است.

خبر مرتبط
بایدن محبوبیت ترامپ را بالا برد/ هشدار نظرسنجی‌ها برای دموکرات‌ها

اقتصادنیوز: شبکه تلویزیونی سی ان ان وابسته به دموکرات ها (حزب جو بایدن) روز سه شنبه به وقت محلی گزارش داد که بر اساس تازه ترین نظر سنجی این شبکه تلویزیونی، اکثر واجدان شرایط رای دادن در آمریکا بر این باور هستند که اگر بایدن نامزد نباشد دموکرات ها شانس بیشتری برای حفظ کاخ سفید دارند.

آن‌ها تأکید کردند که دولت جو بایدن سیاست را بر عدالت ترجیح می‌دهد و این چیزی نیست که در سال 2020 به خاطر آن به بایدن رأی داده بودند.

این 12 نفر شامل چهار مقام سابق وزارت خارجه، 3 مقام ارتش، یک مقام آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا و چهار نفر از کارکنان سیاسی دولت بایدن می‌شود و به نوشته هاف پست، این بیانیه نشان می‌دهد که آن همچنان از تریبون‌های عمومی به چالش کشاندن دولت بایدن در ارتباط با حمایت‌هایش از اسرائیل ادامه خواهند داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی