اعتراف اسرائیل به شهادت این پزشک فلسطینی

کدخبر: ۶۵۷۴۴۹
اقتصادنیوز: رژیم صهیونیستی در جدیدترین جنایت خود پس از هفت ماه به صورت رسمی به شهادت «ایاد الرنتیسی»،‌ رئیس بخش زایمان بیمارستان «کمال عدوان» غزه در بازداشتگاه‌های این رژیم اعتراف کرد.
اعتراف اسرائیل به شهادت این پزشک فلسطینی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،  ارتش رژیم صهیونیستی از زمان یورش به نوار غزه ضمن تخریب عامدانه بیمارستان ها و مراکز درمانی، هدف قرار دادن آمبولانس ها، بسیاری از پزشکان و کادر درمان را بازداشت، شکنجه و به شهادت رسانده است.

«خلیل الدقران»؛ سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در نوار غزه با اشاره به تداوم حملات ارتش رژیم صهیونیستی به زیرساخت های درمانی غزه گفت: در 65 روز اخیر، اسرائیل 500 نفر از پرسنل پزشکی نوار غزه را به شهادت رسانده و 310 نفر را بازداشت 1500 نفر از کادر درمان را نیز زخمی کرده است.130 دستگاه آمبولانس و 97 بیمارستان و مرکز درمانی نیز در جریان حملات اسرائیل تخریب و از مدار خدمت رسانی خارج شده اند.

پزشک فلسطینی

دکتر «ایاد الرنتیسی» رئیس بخش زایمان بیمارستان «کمال عدوان» نوار غزه، دومین پزشک فلسطینی است که پس از دکتر «عدنان البرش»، بعد از بازداشت توسط نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی تحت شکنجه به شهادت رسیده است. اسرائیل برای هفت ماه خبر شهادت وی را از خانواده اش پنهان کرده بود.

«هناء الرنتیسی»؛ خواهر پزشک شهید «ایاد الرنتیسی» به خبرنگار تسنیم در غزه گفت: نظامیان صهیونیست در زمان بازداشت برادرم با رفتاری تحقیرآمیز او را دستگیر کردند. یک هفته بعد از بازداشت از طریق رسانه های عبری زبان از شهادت برادرم مطلع شدیم. ایاد تا قبل از بازداشت در سلامت کامل جسمی بود و در طول یک هفته پس از بازداشت و شکنجه، او را به شهادت رساندند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی