تحریم های جهنمی روسیه دامن چه کشوری را گرفت

کدخبر: ۶۵۷۶۷۰
اقتصادنیوز: اولگ استپانوف سفیر روسیه در کانادا با اشاره به شکست تلاش‌های غرب برای منزوی کردن روسیه، تاکید کرد: غرب با اعمال تحریم‌ها علیه مسکو به خودش ضربه زده است.
تحریم های جهنمی روسیه دامن چه کشوری را گرفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  استپانوف در مطلبی که در حساب کاربری سفارت روسیه در کانادا در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) منتشر کرد، نوشت: تلاش‌های غرب برای منزوی کردن روسیه از طریق مجموعه‌ای از تحریم‌های جهنمی، محکوم به شکست بود و ضربه اصلی این تحریم‌ها را مردم کشورهایی تحمل کردند که این تحریم‌ها را اعمال کردند.

سفیر روسیه با بیان اینکه هدف غرب از جنگ اقتصادی با روسیه نابودی اقتصاد مسکو است، اظهار کرد: این در حالی است که غربی‌ها سرسختانه، هزینه‌های رو به افزایشی که اتخاذ این سیاست خصمانه اقتصادی علیه مسکو بر خود آنها تحمیل کرده است را نادیده می‌گیرند.

استپانوف در ادامه با اشاره به اینکه روسیه بر تمام موانع مصنوعی ایجاد شده بر سر راه اقتصاد این کشور فائق آمده است، تاکید کرد: رشد ۳.۶ درصدی تولید ناخالص داخلی روسیه نشان داد که مسکو در این زمینه از همه کشورهای گروه هفت پیشی گرفته است.

خبر مرتبط
روسیه برای قفقاز چه خوابی دیده است؟/ هزینه‌های هم صدایی باکو و مسکو برای غرب

اقتصادنیوز: امروز قره باغ و به طور مشخص منطقه قفقاز به میدان صف آرایی قدرت های منطقه ای و فرامنطقه ای تبدیل شده است. غرب در تلاش است تا مقدمات صلح در این منطقه را فراهم کند هرچند هنوز نتوانسته اولویت های امنیتی قفقاز را بازتعریف کند. این مقوله به اهرمی قدرتمند در دستان روسیه تبدیل شده تا زمینه را برای توقف یکه تازی بازیگران غیرخودی هموار کنند.

به نوشته ریانووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پیش تر با بیان اینکه سیاست مهار و تضعیف روسیه یک استراتژی بلندمدت است که در دستور کار کشورهای غربی قرار گرفته است، گفته بود: تحریم‌های غرب علیه روسیه ضربه‌ای جدی به کل اقتصاد جهانی وارد کرده و هدف اصلی غرب از اعمال این تحریم‌ها، بدتر کردن زندگی میلیون‌ها انسان در سراسر جهان است.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

خبر مرتبط
دیدار روسای بانک مرکزی ایران و روسیه /عزم جدی بر همکاری‌های بانکی و مالی

اقتصادنیوز: رئیس‌کل بانک مرکزی در حاشیه اجلاس بین‌المللی بانکی و مالی سن پطرز بورگ با خانم الویرا نابیولینا رئیس بانک مرکزی روسیه ملاقات و گفتگو کرد.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی