ذوق زدگی آمریکا از پیشرفت روند آتش بس در غزه

کدخبر: ۶۵۷۶۷۵
اقتصادنیوز: رسانه‌های آمریکا و انگلیس مدعی پیشرفت در پیشنهاد حماس در مورد آتش بس در نوار غزه شدند.
ذوق زدگی آمریکا از پیشرفت روند آتش بس در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، خبرگزاری رویترز و وب سایت آکسیوس آمریکا  پنجشنبه شب به نقل از مسئول اسرائیلی مدعی شد که پیشنهادی که حماس ارائه کرده است، پیشرفت خیلی چشمگیری داشته است.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نیز نوشت که دیوید بارنع، رئیس موساد سرزمین‌های اشغالی را به مقصد دوحه قطر ترک کرده و مسئولان امنیتی در رژیم اسرائیل از این می‌ترسند که امثال بن گویر و اسموتریچ به دلایل سیاسی، در فرایند دست یابی به توافق آتش بس سنگ اندازی کنند.

همزمان پایگاه آکسیوس به نقل از مسئولین آمریکایی مدعی شد پاسخ حماس پیشرفتی چشمگیر را ایجاد و زمینه از سرگیری مذاکرات به منظور بحث بر سر جزئیات بیشتری که می تواند به حصول یک توافق منجر شود، تقویت کرده است.

خبر مرتبط
اذعان رهبران اسرائیل به قدرت حماس/شکستی نمی‌بینیم

اقتصادنیوز: افسران ذخیره رژیم صهیونیستی با استناد به اظهارات مقام‌های این رژیم می‌گویند شکست جنبش حماس در نوار غزه نزدیک نیست.

رئیس موساد با وزیر خارجه قطر دیدار می‌کند

ساعتی بعد از اعلام سفر «دیوید بارنع» به دوحه برای دیدار با مقامات قطر در مورد تحولات غزه، شبکه الجزیره قطر به نقل از منابع خود با تأیید این خبر گزارش داد که بارنع در رأس هیئت مذاکره کننده عازم دوحه شده و قرار است قبل از مذاکرات آتش بس با وزیر خارجه قطر دیدار کند.

دولت آمریکا چند هفته پیش آتش بسی را ارائه کرد که حماس علی رغم اعلام استقبال از آن،  بر مطالبات خود مبنی بر توقف کامل جنگ و خروج ارتش اسرائیل از غزه تأکید کرد و اعلام داشت که نتانیاهو به دنبال طولانی کردن جنگ است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی