جوهری: به گزارش تخلفات انتخاباتی تهران رسیدگی می‌شود

کدخبر: ۶۵۷۷۹۹
اقتصادنیوز: رئیس ستاد انتخابات استان تهران بر رسیدگی به گزارش تخلفات انتخاباتی در پایتخت تاکید کرد.
جوهری: به گزارش تخلفات انتخاباتی تهران رسیدگی می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سیدعباس جوهری عصر جمعه و در حاشیه ستاد انتخابات استان تهران، در تشریح و ارزیابی برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در پایتخت اظهار کرد: با یاری خداوند شاهد بودیم که امروز از ساعت پنج صبح فرآیند تحویل صندوق ها انجام و فرمانداران، هیات های اجرایی و نظارت از ساعت شش صبح کارشان را شروع کردند و فرآیند اخذ آرا با حضور پربرکت مقام معظم رهبری راس ساعت هشت آغاز شد.

خبر مرتبط
اطلاعیه شماره 19 و 20 ستاد انتخابات منتشر شد

اقتصادنیوز:‌ ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۹ خطاب به اعضای شعب اخذ رای، هماهنگی های صورت گرفته با ادارات ثبت احوال شهرستان های سراسر کشور برای دارندگان شناسنامه قدیمی را اطلاع رسانی کرد.جوهری با بیان اینکه در استان تهران هم در دور اول و هم در دور دوم هیچ صندوقی نداشتیم که کارش را با تاخیر آغاز کند، گفت: از این لحاظ شاهد برگزاری یک انتخابات تراز بودیم.

وی با اشاره به حضور پررنگ مردم شریف و بصیر استان تهران پای صندوق های رای عنوان کرد: این حضور نسبت به هفته قبل کاملا مشهود است و پیش بینی می شود در ساعات آتی هم همین فضا را داشته باشیم.

رئیس ستادانتخابات استان تهران بیان کرد: شهروندان و هم استانی های عزیز در صورت مشاهده تخلف و هرگونه کم و کاستی می توانند مراتب را به شماره ۴۵۵۰۰ که مربوط به ستاد بازرسی استان است اطلاع دهند، تا بلافاصله موضوعات مورد بررسی قرار بگیرد.

معاون استاندار تهران با اشاره به اطلاعیه های صادر شده از سوی ستاد انتخابات اظهار کرد: به استناد ماده ۳۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری خرید و فروش آرا، تهدید یا تطمیع و رأی دادن با شناسنامه جعلی از مواردی است که از سوی قانونگذار پیش بینی شده و جرم محسوب می شوند و هیات های اجرایی و نظارت موظف هستنددر صورت دریافت گزارش در این خصوص مرتکبین را به مراجع قضایی تحویل دهند.

جوهری افزود: تصویر برداری از آرا و نشر آن در فضای مجازی نیز بر اساس ماده ۱۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری که به مخفی بودن رای اشاره دارد، ممنوع می باشد که لازم است رای دهندگان نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

وی گفت: به استناد تبصره ۵ که به حضور نمایندگان نامزدها اشاره دارد، قانون پیش بینی کرده که نماینده نامزدها می توانند ضمن حضور در شعب، نظارت مستقیم بر فرآیند انتخابات داشته باشند، همچنین اشاره شده که نمایندگان نامزدها حق تبلیغ له یا علیه هیچ یک از نامزدها یا دخالت در کار هیئت های اخذ رای بازرسان و ناظران شورای نگهبان را ندارند و در صورت تخلف از حوزه اخذ رای اخراج می شوند، لذا از نماینده نامزدها می خواهیم هر تخلفی را مشاهده کردند به بازرسان حاضر در شعب اعلام و نکات ارجاع شود که مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران در خصوص وضعیت اعلام تخلفات احتمالی در استان گفت: تاکنون پیام هایی داشتیم که به مجموعه بازرسی ارجاع و مورد رسیدگی قرار گرفته و بازرس ویژه اعزام شده است.

جوهری در پایان از مردم خواست؛ در صورت تمایل و قصد شرکت در انتخابات هر چه زودتر در پای صندوق های رای حاضر شوند و این کار را به ساعات پایانی شب محول نکنند تا شاهد حماسه سیاسی مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری باشیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی