جزئیات جدید از توافقنامه آتش‌بس

کدخبر: ۶۵۷۸۹۳
اقتصادنیوز: یک منبع ارشد در جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز شنبه به رویترز رویترز گفت در توافقنامه اصلاح شده، آتش‌بس موقت و ورود کمک‌ها قید شده است.
جزئیات جدید از توافقنامه آتش‌بس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک منبع ارشد در جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) همچنین از توافق برای آزادی اسیران صهیونیست قبل از پایان مرحله دوم آتش‌بس خبر داد و توضیح داد که توافق برای آزادی اسیران اسرائیلی قبل از پایان هفته پنجم مرحله دوم تکمیل خواهد شد.

 وی افزود: پیشنهاد توافق اصلاح شده بین حماس و اشغالگران موافق این است که مذاکرات برای آزادی اسرای صهیونیست از جمله سربازان و مردان باقی مانده ظرف ۱۶ روز پس از مرحله اول توافق آغاز شود.

این منبع تصریح کرد که این پیشنهاد تضمین می‌کند تا زمانی که مذاکرات غیرمستقیم برای اجرای مرحله دوم توافق ادامه داشته باشد میانجی‌ها نیز توافق آتش‌بس موقت، ارسال کمک‌ها و خروج نیروهای اسرائیلی از غزه را تضمین کنند.

این در حالی است که اسامه حمدان، یکی از مقامات حماس روز جمعه تاکید کرد که جنبش حماس انتظار دارد تا شنبه اشغالگران به پیشنهاداتش برای آتش‌بس در غزه پاسخ دهند.

خبر مرتبط
رئیس آنروا دوباره زنگ خطر در غزه را به صدا درآورد/ آوارگی باید متوقف شود

اقتصادنیوز: فیلیپ لازارینی، رییس «آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی» (آنروا) خواستار توقف آوارگی ساکنان غزه پس از دستورات جدید تخلیه مناطق خان یونس و رفح توسط اسرائیل شد.

حمدان گفت: ما نمی‌خواهیم درباره جزئیات این ایده‌ها صحبت کنیم و منتظر شنیدن پاسخ هستیم که به احتمال زیاد امروز یا فردا خواهد بود. اگر پاسخ مثبت باشد، این ایده‌ها به تفصیل مورد بحث قرار خواهند گرفت.

او همچنین توضیح داد که توانایی‌های نظامی جنبش حماس در نوار غزه «هنوز در موقعیت خوبی برای ادامه» جنگ قرار دارد.

شبکه ۱۳ عبری نیز به نقل از منابع گزارش داد: مذاکرات در مورد اسیران آسان نخواهد بود و ممکن است سه تا پنج هفته طول بکشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی