مذاکرات یمنی‌ها در عمان/ توافق بر سر لیست اسرا

کدخبر: ۶۵۸۰۷۲
اقتصادنیوز: به گفته رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن، در پایان مذاکرات اخیر در عمان، بر سر تبادل برخی از لیستهای اسرا توافق شده است.
 مذاکرات یمنی‌ها در عمان/ توافق بر سر لیست اسرا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «عبد القادر المرتضى» رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن شامگاه امروز شنبه از پایان یافتن دور کنونی مذاکرات تبادل اسرا خبر داد که در عمان با نظارت سازمان ملل برگزار شد.المرتضی با اشاره به اینکه در این مذاکرات، بر سر تبادل برخی از لیستهای اسرا توافق شده است، خبر داد: «با توجه به محدودیت زمانی، توافق شد که این مذاکرات دو ماه دیگر از سر گرفته شود.وی تأکید کرد: قرار شد که طرفین در این بازه زمانی، لیستهای خود را [برای تبادل اسرا] نهایی کنند و در دور بعدی مذاکرات، به همراه داشته باشند.این مقام یمنی از عمان به خاطر میزبانی این دور از مذاکرات و تمامی کسانی که نقش تسهیل‌کننده را داشتند، قدردانی کرد. این مذاکرات از یکشنبه گذشته، در مسقط پایتخت عمان آغاز شده بود.

«ماجد فضائل» سخنگوی تیم مذاکره کننده دولت وابسته به عربستان سعودی در یمن، سه‌شنبه گذشته گفت: مذاکرات ما با حوثیها، هنوز در مراحل اول خود قرار داد و هنوز وارد مراحل بعدی نشده است».وی با بیان اینکه تمرکز این مذاکرات بر روی «آزادی کلی اسرا و افراد ریوده‌شده» است، تصریح کرد: تمامی مذاکرات بر روی یک نقطه مهم متمرکز شده است: آزادی کلی اسرا و ربوده‌شدگان، آن هم بدون تبعیض و بنا بر قاعده کُل در برابر کُل».در حال حاضر، آمار دقیقی از تعداد اسرا و زندانیان در بند طرفین وجود ندارد، ولی طرفین در سال 2018، لیستی از 15 هزار اسیر و زندانی ارائه کردند.در آوریل سال گذشته، دولت وابسته به عربستان و دولت نجات ملی یمن، تبادل اسرا انجام دادند که بر اساس آن، 900 اسیر و زندانی از طرفین آزاد شدند. این مذاکرات در سوئیس برگزار شده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی