4 تروریست داعشی در عراق دستگیر شدند

کدخبر: ۶۵۸۴۷۸
اقتصادنیوز: دستگاه مبارزه با تروریسم عراق از دستگیری ۴ تن از عناصر تروریستی داعش خبر داد.
4 تروریست داعشی در عراق دستگیر شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دستگاه مبارزه با تروریسم عراق امروز دوشنبه اعلام کرد که چهار تن از عناصر تروریستی را در کرکوک و الانبار دستگیر کرده است.

خبر مرتبط
4 عضو داعشی در این استان عراق به هلاکت رسیدند+ جزئیات

اقتصادنیوز: مرکز اطلاع رسانی نظامی ارتش عراق امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که در پی حمله هوایی ارتش این کشور به مواضع عناصر گروه تروریستی داعش در استان دیالی، چند عضو داعش به هلاکت رسیدند.

دستگاه مبارزه با تروریسم عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس داده‌های اطلاعاتی دقیق نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم چند عملیات در مناطق مختلف کشور انجام دادند که در دو عملیات جداگانه دو تن از عناصر تروریستی در استان کرکوک دستگیر شدند.

دستگاه مبارزه با تروریسم عراق افزود در چارچوب هماهنگی با سرویس اطلاعات ملی عراق، نیروهای دستگاه مذکور یکی از بقایای عناصر تروریستی داعش را در استان الانبار دستگیر کردند.

در همین استان، نیروها توانستند یکی دیگر از عناصر تروریستی که در سال ۲۰۱۵، با نیروهای امنیتی عراق جنگیده بود را دستگیر کنند.

نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می دهند.

گفتنی است عناصر باقی مانده ای از داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار و… فعالیت دارند.

عملیات امنیتی در جنوب نینوا

الفرات نیوز نیز امروز دوشنبه در گزارشی به نقل از فرماندهی ستاد عملیات الحشد الشعبی در استان نینوا، اعلام کرد که عملیات گسترده ای با کمک ارتش عراق در این استان انجام داده است.

براساس این گزارش، در این عملیات، تیپ های ۳۳ الحشد الشعبی و ۷۶ لشکر ۱۶ ارتش عراق حضور دارند و هدف از این عملیات، بررسی و بازرسی کامل چند محور در جنوب استان نینوا است.

از دیگر اهداف این عملیات، تنگ کردن عرصه بر عناصر تروریستی و حفظ امنیت منطقه و جلوگیری از هرگونه حمله به شهروندان است.

نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جست‌وجو، پاک‌سازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می‌دهند.

گفتنی است عناصر باقی مانده‌ای از داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار و… فعالیت دارند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی