اوربان خطاب به کشورهای اروپایی: از سیاست‌های آمریکا پیروی نکنید

کدخبر: ۶۵۸۴۸۱
اقتصادنیوز: نخست وزیر مجارستان که به چین سفر کرده است، گفت: اروپایی‌ها در مناقشه اوکراین نباید از سیاست‌های آمریکا پیروی کنند.
اوربان خطاب به کشورهای اروپایی: از سیاست‌های آمریکا پیروی نکنید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در مصاحبه با روزنامه بیلد آلمان اظهار داشت: کشورهای اروپایی به جای دنبال کردن منافع استراتژیک خود، از سیاست‌های آمریکا در مورد اوکراین پیروی می‌کنند.

خبر مرتبط
اوربان "ماموریت صلح" را با خود به پکن برد/ سفر دوم بعد از روسیه و اوکراین

اقتصادنیوز: سخنگوی مطبوعاتی نخست وزیر مجارستان دوشنبه اعلام کرد که ویکتور اوربان برای ادامه «ماموریت صلح» و دیدار و گفت‌وگو با شی جینپینگ رئیس جمهور چین وارد پکن شد.

وی گفت: چین یک طرح صلح دارد، در حالی که آمریکا سیاست جنگی را دنبال می‌کند و اروپا به جای پیروی از رویکرد استراتژیک خود، صرفاً موضع آمریکا را تقلید می‌کند.

اوربان خواستار گفت‌وگوی کشورهای اروپایی در سطح وسیع‌تر در مورد منافع این کشورها به ویژه در دوره بعد از انتخابات آمریکا شد.

وی افزود: «می‌توانم بگویم که اروپایی‌ها خارج از سلطه آمریکا، باید یک سیاست خارجی مستقل را دنبال کنند.»

نخست وزیر مجارستان علت اصلی سفرش به مسکو، اوکراین و چین را جلوگیری از کشته شدن انسان‌ها عنوان و خاطر نشان کرد که مناقشه اوکراین در میدان جنگ حل نمی‌شود و باید با مذاکره و گفت‌وگو رفع شود.

اوربان گفت که می‌خواهد در مورد امکان حل و فصل مناقشه اوکراین با پنج بازیگر کلیدی این میدان یعنی روسیه، اوکراین، آمریکا، اتحادیه اروپا و چین گفت‌وگو کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی