تبریک تلفنی نخست وزیر پاکستان به پزشکیان/ تعمیق بیشتر روابط بین دو کشور

کدخبر: ۶۵۸۵۲۹
اقتصادنیوز: محمد شهباز شریف نخست وزیر پاکستان در گفت‌ وگوی تلفنی با مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب ایران، با تاکید بر آمادگی اسلام‌آباد برای توسعه مناسبات همه جانبه با تهران، گفت: توافقات دو کشور در جریان سفر شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی به پاکستان شالوده بسیار خوبی برای مشارکت سودمند دوجانبه است.
تبریک تلفنی نخست وزیر پاکستان به پزشکیان/ تعمیق بیشتر روابط بین دو کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  شهباز شریف در تماس تلفنی با پزشکیان رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران، صمیمانه ترین تبریکات خود را به مناسبت پیروزی وی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ابراز داشت.

در بیانیه رسمی دفتر نخست وزیری پاکستان، آمده است: شهباز شریف با ابلاغ سلام‌های گرم‌ خود به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتقال موفقیت آمیز قدرت سیاسی از طریق فرآیند دموکراتیک را به ایشان و همچنین ملت ایران تبریک گفت.

وی افزود: ایران و پاکستان به عنوان کشورهای همسایه و برادر با مشترکات تاریخ، دینی، فرهنگ و سنت‌های مشترک به یکدیگر پیوند خورده‌اند.

نخست وزیر پاکستان با آرزوی موفقیت برای پزشکیان در دوران ریاست جمهوری، گفت: اسلام‌آباد مشتاق به همکاری نزدیک با دولت جدید در تهران برای تقویت بیشتر روابط دو کشور و ارتقای همکاری‌های همه جانبه در زمینه‌های مختلف از جمله تجارت، انرژی و امنیت منطقه‌ای است.

خبر مرتبط
تقلای پاکستان برای نزدیکی به چین/ پکن تغییر رویه داد؛ اسلام آباد از رونق افتاد؟

اقتصادنیوز: به باور گروهی از ناظران روابط چین و پاکستان به واسطه نقش برجسته اسلام آباد در طرح کمربند و جاده، رابطه ای استراتژیک و با اولویت برای رهبران پکن بود، اما بی ثباتی حاکم بر پاکستان و که زمینه ساز ناامنی گسترده شده، موجب گشته تا چین رابطه اش با این شریک استراتژیک را بازتعریف کند؛ گزاره ای که برای رهبران اسلام اباد گران تمام شده است.

وی تاکید کرد: تصمیمات مشترک دو کشور در سفر تاریخی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور شهید ایران در اوایل اردیبهشت امسال شالوده بسیار خوبی برای مشارکت سودمند دوجانبه بین ایران و پاکستان ایجاد کرده است.

در بیانیه مذکور آمده است: پزشکیان رئیس جمهور منتخب ایران ضمن تشکر از تبریک نخست وزیر پاکستان، تمایل خود را برای تعمیق بیشتر روابط دیرینه بین دو ملت برادر ابراز کرد.

دفتر نخست وزیری پاکستان، اعلام کرد: سران دو کشور همچنین در مورد مسائل منطقه‌ای گفت‌ وگو و بر ادامه هماهنگی و رایزنی‌های نزدیک توافق کردند.

خبر مرتبط
تبریک مقامات پاکستانی به پزشکیان/تأکید بر دستیابی به اهداف مشترک

اقتصادنیوز: مقام‌های بلندپایه پاکستان در ساعات اولیه اعلام رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران با ارسال پیام تبریک و مودت به دکتر «مسعود پزشکیان» رئیس جمهور منتخب، آمادگی و اشتیاق قوی خود را برای همکاری با دولت جدید جمهوری اسلامی ایران و دستیابی به اهداف مشترک اعلام کردند.

این بیانیه می‌افزاید: گفت‌ وگوی تلفنی نخست وزیر پاکستان و رئیس جمهور منتخب ایران نشان دهنده پیوندهای قوی دوستی و برادری بین هر دو کشور و تعهد مشترک آنان برای ارتقای صلح، ثبات و رفاه در منطقه است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی