فردا مذاکرات آتش‌بس با سران این کشورها در دوحه انجام می‌شود

کدخبر: ۶۵۸۷۶۲
اقتصادنیوز: مذاکرات برای برقراری آتش بس در غزه از فردا (چهارشنبه) با حضور روسای سازمان‌های اطلاعاتی مصر، آمریکا و رژیم صهیونیستی در قطر از سر گرفته می‌شود.
فردا مذاکرات آتش‌بس با سران این کشورها در دوحه انجام می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی القاهره نیوز مصر اعلام کرد که مذاکرات برای برقراری آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا از فردا (چهارشنبه) با حضور رؤسای سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، مصر و رژیم صهیونیستی در پایتخت قطر  از سر گرفته می‌شود و هیئت امنیتی مصر به ریاست «عباس کامل» رئیس دستگاه اطلاعاتی این کشور  وظیفه دارند به منظور دستیابی به توافق، دیدگاه‌های دو طرف را در اسرع وقت به یکدیگر نزدیک کنند.

به گزارش رویترز، یک منبع مطلع مصری با بیان اینکه «بر سر بسیاری از موارد توافق وجود دارد» اعلام کرد که مذاکرات از روز پنجشنبه در قاهره برگزار خواهد شد. 

پیش از این نیز یک منبع نزدیک به مذاکرات اعلام کرده بود که «دیوید بارنیا» رئیس موساد و «ویلیام برنز» رئیس سازمان سیا نیز در این نشست شرکت خواهند کرد. رئیس سازمان سیا پیش‌تر با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر دیدار کرده بود. دفتر ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که السیسی در این دیدار بر موضع مصر در «رد ادامه عملیات نظامی در نوار غزه» تاکید کرده است.

خبر مرتبط
سفر مهم مقامات ارشد آمریکا در قاهره/ آتش بس به سرانجام می‌رسد؟

اقتصادنیوز: یک رسانه آمریکایی به نقل از چهار مقام اسرائیلی و آمریکایی اعلام کرد که ویلیام برنز مشهور به بیل برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا و برت مک گورک، مشاور ارشد بایدن در امور خاورمیانه، روز دوشنبه با مقامات ارشد امنیتی اسرائیل و مصر در قاهره دیدار می‌کنند تا درباره توافق آتش‌بس در غزه، آزادی اسرا و ترتیبات تامین امنیت مرز مصر و غزه گفتگو کنند.

تلاش‌های مصر و قطر برای ادامه مذاکرات در حالی صورت می‌گیرد که حملات شدید نظامیان صهیونیست علیه مردم غزه همچنان ادامه دارد. اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس می‌گوید آنچه در رفح و غزه رخ می‌دهد می‌تواند مذاکرات را به نقطه صفر بازگرداند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی