خاخام یهودی خواستار سرنگونی نتانیاهو شد/ درخواست اتحاد خاخام‌ها

کدخبر: ۶۵۹۰۱۰
اقتصادنیوز: یک خاخام ارشد حریدی با حمله به کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار سرنگونی آن شد.
خاخام یهودی خواستار سرنگونی نتانیاهو شد/ درخواست اتحاد خاخام‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خاخام دوو لاندو رهبر یهودیان ارتدوکس لیتوانیایی در اظهاراتی گفت کابینه‌ای که اعضای مدارس دینی را به خدمت نظامی مجبور می‌کند، حق بقا ندارد.

وی افزود: ارتش با ما در حال جنگ است و می خواهند حق طلاب تورات را بگیرند و این خودکشی کامل است.

لاندو اضافه کرد: وقتی نظامی وجود ندارد و ارتش با ما در حال جنگ است، چه فایده‌ای دارد که برای چه چیزی بایستیم؟، این دولت از هر نظر با ما مخالف است.

این خاخام ارشد حریدی همچنین از سایر خاخام‌ها خواست تا در مخالفت با خدمت سربازی موضع واحدی بگیرند.

موضوع خدمت وظیفه حریدی‌ها از جمله پیچیده ترین مشکلاتی است که رژیم صهیونیستی از زمان اعلام موجودیت جعلی خود با آن مواجه بوده و این امر، باعث ایجاد مشکلات سیاسی بزرگی بین جریانات سیاسی راستگرا و چپگرای این رژیم و شکاف‌های عمیقی بین صهیونیست‌های سکولار و ارتدوکس حریدی در سرزمین‌های اشغالی شده است.

خبر مرتبط
دستور ترک اسرائیل در غزه بر ویرانی‌ها می‌افزاید

اقتصادنیوز: استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرد: سطح درگیری و ویرانی که در روزهای اخیر در غزه همزمان با ادامه مذاکرات آتش‌بس، شاهد آن هستیم، واقعاً تکان دهنده است.

سکولارها و چپگرایان خواستار وادار کردن آنها به وظیفه اجباری هستند و راستگرایان ضمن دفاع از آنها، از وادار کردن آنها به انجام این کار خودداری می‌کنند.

حریدی‌ها هم اکنون خدمت وظیفه نمی‌روند و عمر خود را در مدارس دینی می‌گذارنند. جریان‌های چپگرا و سکولار به دنبال تصویب قانونی برای لغو معافیت آنها از خدمت وظیفه هستند که با مقاومت حریدی‌ها و احزاب وابسته به آنها روبه‌رو شده است.

بحث بر سر این قانون یکی از بحران‌های کابینه کنونی رژیم صهیونیستی به ریاست بنیامین نتانیاهو است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی