قیمت درهم یک کانال بالا آمد /دلار در محدوده‌ 29 هزار و 500 تومان

کدخبر: 364031
اقتصاد نیوز : در معاملات بازار آزاد قیمت دلار در مقایسه با روزهای گذشته بالاتر باز شد تا معامله گران در حضور در کانال جدید را تست کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز، دلار در بازار آزاد در بازگشایی معاملات به محدوده‌ 29 هزار و 500 تومان رسید که نسبت به روز گذشته 1.2 درصد افزایش یافته است. همچنین دلار صرافی ملی با افزایش 0.5 درصدی به 28 هزار و 850 تومان رسید. قیمت یورو صرافی ملی نیز 150 تومان افزایش یافت و 33 هزار و 550 تومان شد. 

دلار هرات نیز به 28 هزار و 900 تومان رسید که نسبت به روز گذشته 1.2 درصد رشد داشته است. درهم امارات نیز در شروع با رشد 2 درصدی به حدود 8100 تومان رسیدتا یک کانال بالا آمده باشد اما در همان لحظات آغازین به سرعت به مرز 8 هزار تومان بازگشت.

دلار و درهم در روزهای گذشته برای ورود به کانال های جدید قیمتی احتیاط می کردند، انتظارات معامله گران، عمق کم بازار و مراجعه بخشی از تقاضای تجاری و غیر تجاری دلیل نوسان عنوان می شود.گفته می شود بازار ساز قرار است برای مدیریت نوسان تدابیر تازه ای اتخاذ کند.

بیشتر بخوانید:

حمله و ضد حمله در مرز 30 هزار

مرز حمایتی قیمت دلار شکست

قبل از شروع معاملات بسیاری از معامله گران تصور می‌کنند که دلار در کانال ۲۹ هزارتومانی با افزایش فروش‌ها مواجه خواهد شد؛ آن‌ها الگوی نوسان مهر ۹۷ را در ذهن دارند که اسکناس آمریکایی یک‌باره با کاهش سنگینی مواجه شد. بااین‌حال، این بار نوسان گیران سعی می‌کنند اول از کف حمایتی مطمئن شوند و بعد پله‌پله قیمت را به‌سوی سقف‌های مقاومتی حرکت دهند. الگویی که ممکن است امروز هم تکرار شود.

بازار دو بار در محدوده ۲۸۷۰۰ تومان حمایت‌شده است و امروز در صورت عبور از مقاومت ۲۹۴۰۰، به‌سوی مرز ۳۰ هزارتومانی خیز برمی‌دارد.

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: حرکات عجیب صعودی در بازار «آلت‌کوین‌ها»،‌ نگاه معامله گران بازار داخلی را به خود خیره کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما