کدخبر: ۳۶۴۴۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توقف دژکوب‌های اونس در یک قدمی دروازه صعود

نفس طلا در ارتفاع ۱۹۰۰ گرفت/ حمله یورو و پوند به شاخص دلار

اقتصادنیوز : طلا دیروز تا آستانه فتح مجدد کانال ۱۹۰۰ پیش رفت و با وجود ۵ ساعت تلاش، برای عبور از این دروازه ناکام ماند تا با ۰.۸ درصد افزایش پشت خاکریز ۱۹۰۰ بسته شود.

به گزارش اقتصادنیوز، با بسته شدن بازار‌های جهانی، اونس طلا با بیش از 15 دلار افزایش به قیمت 1897 دلار رسید. قیمت اونس پس از برخورد با 1877 دلار که پایین ترین قیمت لحظه‌ای روز سه‌شنبه بود روندی افزایشی داشت. طلا با وجود نوسان بسیار کم، روز بسیار پر هیجانی را تجربه کرد. دلیل این هیجان نزدیک شدن و جنگیدن طولانی مدت قیمت طلا با سقف 1900 دلار بود.

5 ساعت در فاصله‌ای کمتر از 5 دلار

در 5 ساعت پایانی بازار، قیمت اونس  بالای قیمت 1895 دلار قرار داشت اما همچنان از رسیدن به کانال 1900 دلار ناتوان ماند. اوج تلاش‌ها برای شکست سقف 1900 دلار، ابتدا در ساعت 9 شب و سپس در ساعت 12 بامداد صورت گرفت که طلا را در نهایت به1898.9 دلار رساند. تحلیل‌های فنی ساعتی قویاً توصیه به خرید دارند و تحلیل‌های روزانه و هفتگی خنثی هستند.

دلیلافزایش قیمت طلا افزایش ارزش پوند و یورو بود که در نهایت موجب کاهش شاخص دلار شد. این در حالی است که دلیل سقوط اونس در هفته گذشته، به کانال 1800 افزایش شاخص دلار بود. شاخص دلار چهارشنبه هفته گذشته در برابر یورو و پوند افزایش چشمگیری داشت که نتیجه آن به ثبت رکورد 2 ماه برای این شاخص ختم شد. اما با نزول امروز جانی دوباره به بازار طلا داد و هیجان را به این بازار برگرداند.

نمودار طلا

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند