کدخبر: ۳۶۸۷۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

گزارش پایان روز بازار‌های جهانی؛ صعود فلزات گرانبها

امیدواری در بازار طلا؛ خیال واهی با سیگنال اختصاصی؟

اقتصادنیوز : در پایان ساعات کاری بازار‌های جهانی روز چهارشنبه، قیمت هر اونس طلا با ۱ درصد افزایش، جایگاهی نسبتاً محکم در کانال ۱۹۰۰ دلار یافت.

به گزارش اقتصادنیوز، با بسته شدن بازار‌های جهانی، قیمت طلا با 19 دلار افرایش به 1924 دلار رسید. قیمت لحظه‌ای طلا همچنین تا 1933 دلار پیشرفت، کرد این قیمت یعنی بالاترین قیمت اونس طلا در یک ماه اخیر. نانسی پلوسی سه‌شنبه مهلت 48 ساعته خود را برای توافق بر سر محرک‌های مالی،  به تعویق انداخت و حال باید منتظر روز جمعه بود. با این حال بنظر می‌رسد بازار بسیار به این توافق امیدوار است. این امیدواری در حالی است که امروز طرح بسته‌های محرک مالی 500 میلیارد دلاری مککانل رهبر اکثریت جمهوری خواهان سنا رد شد.  این بسته محرک مالی که به عنوان بسته «لاغر» شناخته می‌شود، در سنای که اکثریت آن را جمهوری‌خواهان تشکیل می‌دهند،  پذیرفته نشد. هزینه لایحه پیشنهادی منوچین به پلوسی  چهار برابر بسته لاغر است و به‌نظر نمی‌رسد در این سنا امیدی به تصویب آن باشد. با این حال تحلیل‌های فنی سایت اینوستینگ و تریدینگ‌ویو هر دو برای روز آینده توصیه به خرید دارند.

نمودار طلا

در بازار‌های مرتبط هر اونس نقره با 2 درصد افزایش به 25.14 دلار صعود کرد، پلاتین با 2 درصد افزایش به 888.41 دلار  رسید و پالادیوم نیز با 0.2 درصد افزایش بر روی 2402.58 قرار گرفت.

آینده طلا تا انتهای 2020

اما طلا پس از انتخابات آمریکا و انتهای سال 2020 چه آینده‌ای دارد؟ روندی صعودی در پیش است یا نزولی؟ نظر یک کارشناس بازار طلا را در ویدئوی زیر ببینید تا مختصات کلی بازار طلا را در یک سال آینده، بیابید.

 

این مطلب برایم مفید است
49 نفر این پست را پسندیده اند