جنگ انتخاباتی طلا و دلار

بازارها به استقبال بایدن رفتند

کدخبر: 371210
اقتصادنیوز : در حالی که صبح امروز بازارها تصور پیروزی ترامپ را داشتند بعد از احیای بایدن در دو ایالت کلیدی چرخش مسیر دادند قیمت در دو ساعت افزایش شدیدی داشت شاخص دلار نیز در همین زمان کاهش چشمگیری ثبت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، هر اونس طلا با 20 دلار افزایش از ساعت 2:30 بعد از ظهر به کانال 1900 بازگشت تا ضرر‌های امروز خود را تا حدودی جبران کرد. قیمت طلا در ساعت 7 بعد از ظهر 5 دلار دیگر افزایش یافته است. درحالی که در ساعت 5 بعد از ظهر  برروی 1907 دلار قرار داشت.

نمودار طلا

صعود بایدن و طلا

دلیل این افزایش قیمت طلا را می‌توان در افزایش شانس بایدن برای پیروزی در انتخابات دید. نکته‌ای که به خوبی در بنگاه‌های شرط بندی نیز مشهود است. طبق آخرین آمار شرط‌بندی دقایق پیش، شانس بایدن برای پیروزی در انتخابات 82.9 درصد شد.علاوه بر چرخش ایالت ویسکانسن، میشگان نیز به نفع بایدن چرخیده است. در صورتی که بایدن موفق به حفظ وضعیت خود در دو ایالت میشیگان و ویسکانس شود و نودا را از دست ندهد او پیروز انتخابات 2020 آمریکا می‌شود. 

دلیل روی خوش طلا به بایدن به این دلیل است که بایدن سیاست‌های فوق انبساتی را در صورت انتخاب، جهت احیای اقتصاد و مقابله با کرونا برنامه‌ریزی کرده است. سیاست‌های مانند: بهبود زیرساخت‌های سبز در آمریکا و کمک‌های مالی پر هزینه. از دید سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذاران دولت بایدن با این سیاست‌ها نرخ تورم را بالا خواهد برد و در نتیجه دارایی‌هایی مانند طلا که خاصیت پناه‌گاهی دارند جذاب می‌شوند. در مقابل شاخص دلار با ارزش تضعیف شده رو به کاهش می‌رود. 

شاخص دلار به همین دلیل از صعود چشمگیر خود پایین آمده و اکنون 0.07 درصد کاهش یافته است. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما