گزارش پایان روز بازارها+ نمودار

هفته درخشان قیمت طلا/ طلای 2000 دلاری در انتظار یک جواب

کدخبر: 371561
اقتصادنیوز : قیمت هر اونس طلا در روز پایانی هفته با 0.1 درصد افزایش موفق شد ورود خود را در نیمه دوم کانال 1900 ثبت کند. افزایش قیمت طلا از آغاز هفته یکی از بهترین صعود‌های قیمت در سال 2020 بود.

به گزارش اقتصادنیوز قیمت اونس طلا با 1.8 دلار افزایش به 1951 دلار رسید. اگرچه افزایش  امروز تقریباً قیمت طلا را بدون تغییر نسبت به دیروز باقی گذاشت اما روند طلا از آغاز هفته بسیار چشمگیر بوده است. طلا با  74 دلار یا نزدیک به 4 درصد افزایش قیمت در هفته انتخابات موفق شد به بزرگترین افزایش قیمت هفتگی در 4 ماه گذشته، دست باید.

نمودار طلا

وضعیت طلا در پایان انتخابات آمریکا

برای سرمایه‌گذاران انتخاب بایدن به معنای محرک‌های مالی بیشتر کووید 19 و سیاست‌های زیرساختی پرهزینه است، که به افزایش انتظارات تورمی  و در نتیجه خرید طلا برای فرار از آن منجر می‌شود.  تحلیل‌گران پیش بینی‌ می‌کنند که اگر در طول 2 روز تعطیلی بازار‌ها، نتایج نهایی انتخابات به نفع بایدن رقم خورد، قیمت آن در آغاز هفته کمی افزایش می‌یابد و به سقف قبلی 2000 دلار نزدیک شود. 

انتخابات ریاست جمهوری کم و بیش تأثیر خود را بر بازار‌ها گذاشته است و اکنون مهم‌ترین علامت سؤال، نتیجه انتخابات مجلس سنا است، که جواب آن می‌تواند برای طلا بسیار مهم باشد. همان طور که قبلا گفته شده است پیروزی جمهوری‌خواهان در سنا و پیروزی بایدن در ریاست جمهوری بیشتر برای بازار بورس مفید برآورد شده است و موج آبی (پیروزی در ریاست جمهوری و کنگره) بیشتر برای طلا و فلزات گران‌بها. در عین حال انتخابات مجلس سنا بسیار تنگاتنگ است. اکنون هر طرف 48 سناتور را برای خود تثبیت کرده، در حالی که 4 کرسی همچنان باقی مانده است.

مجلس سنا

بازار داغ دیگر فلزات گران‌بها

 فلزات گران‌بها در کل هفته بسیاری خوبی را پشت سر نهادند. بازدهی بسیاری از این فلزات بیشتر از طلا بود. در روز پایانی نیز این بازار‌ها به رشد خود ادامه دادند. هر اونس نقره با 0.5 درصد افزایش به 25.58 دلار رسید. پالادیوم با 2.2 درصد به 2429 دلار رسید. اما پلاتین با 0.2 درصد کاهش بر روی 891.3 دلار قرار گرفت. 

از دست ندهید
بلیط هواپیما