گزارش نیمروز بازارهای جهانی +نمودار

افت همزمان قیمت طلا و بیت کوین

کدخبر: 378101
اقتصادنیوز : به نظر می‌رسد با انتشار اخباری در خصوص اقتصاد چین، افزایش مبتلایان به کرونا و آغاز واکسیناسیون، سرمایه‌گذاران باید تا حدی به تابلو‌های قرمز در بازار عادت کنند.

به گزارش اقتصادنیوز، تا ظهر چهارشنبه ۱۹ آذر، بیت‌کوین و طلا هر دو روندی کاهشی داشتند. بیت‌کوین کاهش ۵ درصدی را تجربه کرد آنهم در شرایطی که بازار هفته گذشته این مقدار افت را شاهد بود.

بر اساس گزارش کیتکو، روند افزایشی طلا همچنان ادامه دارد. در هفته جاری اونس جهانی طی دو روز ۵۰ دلار افزایش قیمت داشت. به گفته تحلیلگران، افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و امید به محرک های بیشتر اقتصادی، می توانند نقش پشتیبان را برای فلز گرانبها ایفا کنند.

تا این لحظه از بازارهای جهانی، معاملات آتی طلای فوریه با 1848 دلار معامله شد و 0.48 افزایش را به ثبت رساند.

با وجود ناتوانی کوتاه مدت طلا برای حرکت به مرز 1880 دلار ، طلا در ماه دسامبر پس از افت به سطح 1800 دلار در هر اونس ، چرخش قابل توجهی ایجاد کرده است.

در حال حاضر قیمت نقدی طلا هزار و ۸۵۸ دلار و ۴۰ سنت است که نسبت به آخرین قیمت روز گذشته ۲۰ دلار کاهش داشته است.

1

نقره همراه با طلا پایین آمد

روز گذشته، بازار سهام بالاتر بسته شد و طلا حدود نیم درصد افت کرد. فلز زرد در اروپا امروز با 1860 دلار در هر اونس معامله می شود در حالی که نقره با کاهش 1 درصد در معاملات، 24.30 دلار عرضه شد. پس از تحویل مثبت آمریکا، نیک‌کی ۲۲۵( یکی از شاخص‌های بازار سهام توکیو)، ۱.۳۳درصد و  ASX( بورس اوراق بهادار استرالیا) ۰.۶۱ درصد افزایش داشت.  این دو معامله خوبی داشتند اما شاخص شانگهای 1.12 درصد به سمت قرمز تغییر کرد.

تضعیف اقتصاد چین

بر اساس گزارش سی‌ان‌بی‌سی، اداره ملی آمار چین روز چهارشنبه اعلام کرد شاخص قیمت مصرف‌کننده چین ۰.۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش یافته است. این شاخص معیاری برای تورم است و قیمت‌های سبدی از کالاهای مصرفی و خدمات را دنبال می‌کند.

 این اولین بار از اکتبر ۲۰۰۹ تا کنون است که این شاخص افت می‌کند.انتشار این آمار بازارها را تکان داد.

افت بیت‌کوین

براساس گزارش کوین‌دسک، امروز قیمت اولین ارز رمزنگاری شده در جهان از 18،770 دلار به حدود 18،031 دلار کاهش یافت. بر این اساس شاخص قیمت بیت کوین ، پس از آن کمی تحت فشار قرار گرفت تا لحظه انتشار این خبر به 18200 دلار رسید.

آخرین قیمت بیت کوین امروز با (BTC ، -5.22٪)  افت همراه بود، این میزان افت قیمت افت در تاریخ 1 دسامبر( ۱۱آذر) پس از آنکه ارز رمزنگاری شده «بل‌ودر» به بالاترین حد خود در حدود 19،920 دلار رسید، تجربه شده بود. در حال حاضر قیمت بیت‌کوین به ۱۸ هزار و ۲۳۳ دلار است.

افزایش ذخایر نفتی

بر اساس گزارش اویل پراس، انستیتوی نفت آمریکا (API) روز سه شنبه از افزایش ذخایر نفت خام به 1.141 میلیون بشکه برای هفته منتهی به 4 دسامبر(۱۴آذر) خبر داد.

تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که میزان موجودی کالا 1.514 میلیون بشکه برای هفته باشد.

نفت خام برنت بعد از ظهر سه شنبه قبل از انتشار  اطلاعات اندکی افزایش یافت ، اما وست تگزاس اینترمدییت در حال نزول بود. قیمت نفت به دلیل محدودیت‌های کرونا در نقاط آمریکا تحت فشارهای زیاد است و در آستانه انتشار داده های سه شنبه WTI با 0.09 دلار نزدیک به (-0.20٪) کاهش یافت و به 45.67 دلار رسید که نسبت به هفته گذشته تقریبا 1 دلار کاهش در هر بشکه بود. همچنین نفت خام برنت 0.20٪ افزایش داشت و به 48.89 دلار در روز رسید.

در حال حاضر قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس ۴۶ دلار و ۲۰ سنت، نفت برنت ۴۹ دلار و ۳۹ سنت است.

 

طلا و نفت

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما