پیش بینی بازار سکه در آخر هفته

قیمت سکه چقدر آب دارد؟

کدخبر: 378219
اقتصادنیوز : قیمت سکه در روزی که طلای جهانی کاهشی بود به اعتماد دلار حفظ موقعیت کرد تا باز هم حباب قیمت آن بزرگ تر شود.

به گزارش اقتصادنیوز، طبق پیش بینی ها پیش روی دلار به سکه بازان جسارت دارد قیمت را در روز چهارشنبه نگه دارند.با بالا نگه داشتن قیمت در نیمه دوم کانال 12 میلیون و 500 هزار تومان به نظر اعتماد به نفس معامله گران بیشتر شده است.

تحلیل گران فنی سیگنال خرید در 12 میلیون و 600 هزار و فروش در 12 میلیون و 800 هزار تومان را به معامله گران می دهند. بنابراین بازار از منظر فنی با این کف و سقف قیمتی روبرو است اما اگر این سقف بشکند بازیگران تمایل دارند حرکت به سوی کانال قیمتی 13 میلیون تومان را هم تست کنند.

در معاملات فردایی قیمت در محدوده 12 میلیون و 500 هزار تومان تا 12 میلیون و 700 هزار تومان عنوان می‌شود. چشم بسیاری از معامله گران برای بازار امروز به نرخ دلار است و بازیگران دلار هم به قیمت درهم توجه دارند.

به نظر در بازار امروز قیمت درهم در محدوده 7 هزار و 240 تومان باز شود نوسان زیر این سطح به نزول قیمت کمک می کند و حرکت بالای آن فشار خرید و افزایش قیمت را بیشتر خواهد کرد.

روند بهای سکه 17 آذر 99

پیش بینی قیمت سکه در روز پنج شنبه

اگر بر مبنای تحلیل گران فنی قرار باشد مدار بازار بچرخد احتمال رسیدن قیمت سکه به سطوح بالاتر وجود دارد اما این گروه به معامله گران توصیه می کنند در سطح 12 میلیون و 800 هزار تومان فروشنده باشند. طبیعتا فروش در این سطح می تواند به کاهش قیمت سکه منجر شود.

از منظر اونس طلا نیز بعید است قیمت سکه چشم انداز خاصی داشته باشد. قیمت طلا شب گذشته 30 دلار افتاد و در کوتاه مدت خبری از صعود نیست. اما قیمت سکه فعلا طلا را فقط در جریان صعود به بازی می گیرد و در روند کاهش مسیر خود را از این بازار جدا می کند.

از منظر بنیادی ریسک خرید تمامی قطع‌های سکه بالا است و با توجه به روند های پیش رو بازار پر ریسک است. مدافعان این رویکرد تصور می کنند بازار سکه در بخش معاملات واقعی به داغی بخش مجازی نیست و قیمت هم از منظر نوسان نرخ دلار و هم تحولات قیمت طلا فعلا چشم اندازی ندارد.

قیمت سکه چقدر آب دارد؟

44

بر پایه متغیرهای تعیین‌کننده قیمت سکه در بازار تمام مدل‌های سکه با حباب روبرو است. اگر قیمت جهانی، نرخ دلار و وزن سکه‌های چهارگانه ملاک قرار داده شود قیمت واقعی سکه 11 میلیون و 411 هزار تومان است. فاصله قیمت تا 12 میلیون و 700 هزار تومان رقمی است که به آن حباب می‌گویند یا در اصطلاح عموم معروف است که این میزان آب دارد.

حباب قیمت سکه امامی در روز چهارشنبه یک درصد دیگر بالاتر رفت تا ریسک خرید این نوع سکه حداقل ضرری در حدود یک‌میلیون و 300 هزار تومان باشد.

بیشترین میزان حباب کماکان در قیمت سکه گرمی است، این قطع سکه دو میلیون و 450 هزار تومان فروخته می‌شود اما قیمت واقعی یک‌میلیون و 400 هزار تومان است. درواقع حبابی بیش از هفتاد درصد.

قیمت ربع‌سکه نیز حباب زیادی دارد، مقایسه قیمت واقعی سکه و قیمت بازار نشان می‌دهد فقط یک‌سوم قیمت ربع دارای پشتوانه ذاتی است و مابقی در حال حاضر بخش حبابی به‌حساب می‌آید. درواقع ریسک خرید سکه گرمی و ربع بالاتر از سایر قطع‌ها است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما