سال آینده برای طلا شگون دارد؟

قیمت نفت کانال شکست/دفاع اتوبوسی در بازار طلا

کدخبر: 378392
اقتصاد نیوز: قیمت نفت وارد کانال 50 دلاری شد، طلا افت قیمت داشت اما برخی می گویند هنوز به این بازار امیدوار هستندیک کارشناس طلا راه‌کارهایی را برای سرمایه‌گذاری بهتر در بازار طلا ارائه داد. می گوید اگر می ترسید مثل مربی های فوتبال که اتوبوسی دفاع می کنند اتوبوسی سرمایه گذاری کنید.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت نفت برنت بعد از مدت‌ها توانست به کانال ۵۰ دلار برسد. در حالی که روز چهارشنبه تحلیل ها درباره آینده طلا و نفت بدبینانه بود خوش بین ها به این دو بازار به واکنش برخاستند و سعی کردند دلایل خود برای آینده خوب بازار نفت و طلا را تشریح کننو و بگویند چرا سال ۲۰۲۱ سال خوبی برای طلا خواهد بود.

بر اساس گزارش کیتکو، در حالی که بازار طلا در تلاش است تا کفی بالاتر از 1850 دلار در هر اونس را بدست آورد ، یک بانک معتقد است این فلز گرانبها هنوز هم مقدار زیادی توان برایش باقی است تا در سال 2021 بالاتر برود.

در گزارش چشم انداز سال 2021 که اوایل هفته جاری منتشر شد ، ونیو یائو ، استراتژیست ارشد ING(یک شرکت چندملیتی بانکداری و خدمات مالی مستقر در آمستردام ) ، گفت که اگرچه اخبار مربوط به واکسن باعث تحول کوتاه مدت طلا در پایان سال میلادی شده، اما چشم انداز اساسی فلزات گرانبها همچنان برای سال آینده قوی است.

این بانک در آخرین پیش بینی های خود ، قیمت طلا را به طور متوسط سالانه حدود 1965 دلار در هر اونس می بیند. آن‌ها معتقدند شاهد افزایش قیمت طلا تا سه ماهه سوم سال آینده به بالای 2000 دلار خواهیم بود.

به گفته یائو ، انتظار می رود تورم و نرخ بهره بیشترین تأثیر را در قیمت طلا در سال آینده داشته باشند.

 

چگونه در طلا سرمایه‌گذاری کنیم؟

 

برای سرمایه گذاران که هنوز در تلاشند راهی برای استفاده از روند صعودی بلند مدت فلزات گرانبها پیدا کنند، یک مدیر صندوق چشم انداز خاصی ارائه داد.

در یک مصاحبه تلفنی اخیر با کیتکو نیوز ، سیمون پوپل ، مدیر عامل بروکویل پایتخت(شرکت بازار سرمایه) ، گفت که سرمایه گذاران می توانند سرمایه‌گذاری در فلزات گرانبها خود را به همان روشی که بهترین تیم فوتبال را مدیریت می‌کنند، توسعه دهند.

او گفت: اگر سرمایه گذاران ریسک‌پذیر نباشند ، می توانند همانند مربیان نتیجه گرا که تیم را تدافعی به زمین می فرستند و در مقابل دروازه اتوبوس پارک می کنند با رویکرد تدافعی وارد بازار شوند در این حالت دفاع خود را قوی می کنند و در اندک موقعیت ها به بازار حمله می کنند. خوزه مورینیو در دنیای فوتبال به این سبک فوتبال معروف بود یونان نیز با سرمربیگری اتو ریهاگل توانست قهرمان اروپا شود. پوپل تاکید می کند  اگر سرمایه گذاران ریسک‌پذیر باشند ،همانند سرمربیانی که تیم را هجومی ارنج می کنند هجومی وارد بازار طلا می شود پس احتمالاً می خواهند نگاه بیشتری به آینده و درواقع حمله داشته باشند. جنبه مهم این است که این دو تیم کامل تیم‌های متنوعی خواهند بود.

پوپل معتقد است: بزرگترین اشتباهی که مردم مرتکب می شوند این است که آنها نمی فهمند در چه چیزی سرمایه گذاری می کنند. به عنوان مثال تفاوت زیادی بین یک کاوشگر و یک تولیدکننده وجود دارد.

پوپل گفت که یکی از دلایل گیر افتادن طلا و نقره در الگوی خاص طی چهار ماه گذشته ، کمبود تورم بوده است. با این حال ، او افزود که با افزایش رشد اقتصادی ، تورم افزایش می یابد و مردم به سرعت کاهش توان و قدرت خرید خود را درک می کنند.

Goldbar.jpg

 

 

قیمت کنونی طلا در بازار

 

در حال حاضر قیمت هر اونس طلا نقدی ۱۸۳۶ دلار و ۴۰ سنت است. بیشترین قیمتی که در ۲۰ آذر تجربه کرد ۱۸۵۱ دلار و ۱۰ سنت بود که این میزان ۲.۳۰ درصد افت را نسبت به این  نشان می‌دهد.

طلا (3)

قیمت نفت ۵۰ دلاری شد

 

بر أساس گزارش اویل پرایس، برای اولین بار پس از زمان سقوط قیمت نفت در اوایل ماه مارس (فروردین) ، نفت برنت به قیمت 50 دلار در هر بشکه رسید ، زیرا امیدها برای انتشار واکسن سریعتر از حد تصور بوده و به همین دلیل به تقویت ناگهانی تقاضای نفت در اوایل سال آینده منجر شده است.

قیمت نفت خام برنت 3.56 درصد رشد داشت و به 50 دلار و 60 سنت رسید. قیمت برنت برای اولین بار از روزهای اول مارس (فروردین) ، هنگامی که عربستان سعودی و روسیه پیمان قبلی اوپک پلاس را شکستند ، به آستانه 50 دلار در هر بشکه رسید ، که به کاهش شدید قیمت نفت منجر شد و بعد از آن با کاهش تقاضا هنگام محدودیت‌هایی در بهار ،این افت بیشتر هم شد. اما دیروز مجددا وارد کانال جدید شد.

قیمت نفت خام وست تگزاس نیز به بالاترین سطح خود از زمان سقوط قیمت رسید و با 47.23 دلار معامله شد که در روز 3.82 درصد رشد داشت.

افزایش قینا برای دولت های نفتی مثل ایران می تواند خبر خوبی باشد این خبر برای ایران نسبت به سایر کشورها دو چندان نوید بخش است نخست به دلیل افزایش قیمت که می تواند به درآمد منجر شود دیگر این که اگر تحریم های ایران تخفیف یابد علاوه بر افزایش قیمت از محل افزایش مقدار فروش نیز ایران درآمد بیشتری به دست می آورد. در بودجه سال آینده دولت پیش بینی کرده با نفت را با قیمت 40 دلار بفروشد. مجموع درآمد نیز 30 میلیارد دلار پیش بینی کرده که به همراه فرآورده ها به معنی صادرات روزانه دو میلیون بشکه است.

 

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما