چشم انداز منفی اقتصاد آمریکا تعدیل شد

نوسان عجیب قیمت طلا

کدخبر: 379654
بازار طلا پس از گزارش فدرال رزرو وارد نوسان عجیبی شد.بیت کوین نیز بالاخره از مرز 20،000 دلار عبور کرد.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، ساعاتی پیش قیمت طلا با افت ناگهانی رو به رو شد و به سطح ۱۸۵۰  دلار رسید. این درحالی است که قیمت طلای نقدی در ظهر امروز سطح ۱۸۶۰ دلار بود اما پس از انتشار اخبار فدرال رزرو آمریکا، این فلزگرانبها واکنش نشان داد و بیش از ۱۰ دلار سقوط کرد.

قیمت طلای تحویل در فوریه (بهمن) با کاهش روبرو شد ، آخرین قیمت این طلا 1،852.20 دلار بود که در روز 0.17 درصد افت داشت. در اوایل امروز ، طلا با بالاترین قیمت 1869.30 دلار مواجه شده بود.

بعد از افت شدیدی که تجربه شد، قیمت هر اونس طلا مجددا روند افزایشی به خود گرفت و دوباره وارد سطح ۱۸۶۰ دلار شد. در حال حاضر قیمت هر اونس طلای نقدی ۱۸۶۳ دلار و ۲۰ سنت است.

گزارش فدرال رزرو و آینده اقتصاد آمریکا

براساس گزارش سی‌ان‌بی‌سی، بر اساس خلاصه پیش‌بینی‌های اقتصادی بانک مرکزی آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شد، فدرال رزرو انتظارات اقتصادی خود را برای پایان سال جاری و همچنین برای سال 2021 کمی افزایش داد.

بانک مرکزی اکنون انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی واقعی در سال 2020 فقط 2.4 درصد کاهش یابد ، در حالی که این میزان در سپتامبر(مهر)3.7 درصد پیش بینی شده بود. فدرال همچنین پیش بینی تولید ناخالص داخلی واقعی 2021 خود را از 4.0 درصد پیش بینی شده به 4.2 درصد افزایش داد.

همچنین کمیته بازار آزاد فدرال روز چهارشنبه در بیانیه خود گفت به خریدماهانه حداقل 120 میلیارد دلار اوراق قرضه تا زمانی که پیشرفتچشمگیری در دستیابی به اهداف حداکثری در اشتغال و ثبات قیمتنداشته باشد، ادامه خواهد داد.

بیت‌کوین رکورد شکست

بر اساس گزارش کوین دسک، بیت کوین پس از آزمایش صبر و حوصله سرمایه‌گذاران به مدت سه هفته ، بالاخره از مرز 20،000 دلار عبور کرده و به بالاترین رکورد تاریخ خود رسید.

طلا-بیت کوین

ارز رمزنگاری شماره یک از نظر ارزش بازار از اوج قیمت قبلی 19،920 دلار که در 1 دسامبر (۱۱آذر) ثبت شده بود ، پیشی گرفت. در حال قیمت هر بیت‌کوین با ۶.۶۵ درصد  رشد رو به رو شد و به ارزش ۲۰،۸۰۳ دلار رسید.

شکستن سطح 20،000 دلار ، که مانع قابل توجهی در ذهن اکثر معامله گران به حساب می آید ، زمینه جدیدی برای بیت کوین است و به گفته برخی ، درهای صعود به 100000 دلار در سال 2021 را باز می کند.

در حالی که بیت کوین اکنون بیش از 180 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته ، طلا کمی بیش از 22 درصد به ارزش خود اضافه کرده است. بیت کوین که اغلب به عنوان طلای دیجیتال شناخته می شود ، در اینسه ماه با افزایش بیش از 80 درصد از این فلز زرد پیشی گرفته است. 

ادامه صعود نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت با افزایش ۰.۵۱ درصد به قیمت ۵۱ دلار و ۰۲ سنت رسید. همچنین نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز با افزایش ۰.۲۹ درصد با قیمت ۴۷ دلار و ۷۶ سنت در بازار به فروش رسید.

 

 

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید