کدخبر: ۳۷۹۸۲۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سرمایه گذاران در کدام بازار پناه گرفته اند؟

قیمت بیت کوین در قله جدید/ بازدهی ۲۰۰ درصدی بیت کوین

اقتصادنیوز، در روزی که گذشت طلا و بیت‌کوین صعود قیمت را تجربه کردند و به نظر می‌رسد این افزایش قیمت همچنان در روزهای آتی ادامه داشته باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز روز گذشته برای طلا و بیت کوین خوش یمن بود و این دو برای بازدهی کورس گذاشتند.بر اساس گزارش سی‌ان‌بی‌سی، روز پنجشنبه بیت کوین با رکوردی فراتر از 23،000 دلار روبرو شد و قیمت ارز رمزنگاری شده در سال جاری بیش از سه برابر شد.

با توجه به داده‌های بازار رمزنگاری Coin Metrics (کوین ‌متریکس ارائه دهنده داده‌ها و دارایی‌های رمزنگاری شفاف و قابل اجرا است.)، ارزشمندترین ارز دیجیتال جهان با 12 درصد افزایش به 23،421 دلار رسید و سود سالانه خود را به بیش از 200 درصد رساند. بیت کوین  چهارشنبه سقف 20،000 دلار را شکست.

 

بیت‌کوین دیواری در برابر تورم

سرمایه‌گذاران رمزنگاری که به دنبال صعود این شاخص هستند با اشاره به افزایش تقاضای سرمایه گذاران نهادی ، بیت کوین را به عنوان یک دیوار در برابر تورم مانند طلا مطرح می کنند دیواری که در برابر در  محرک‌های بی سابقه جهت مقابله با ویروس کرونا در ایالات متحده کشیده شده است.در یادداشت اخیر جی‌پی مورگان (بانک و موسسه اقتصادی) ادعا شده است که چنین علاقه ای باعث افزایش ورودی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین می‌شود که این اتفاق به ضرر طلا خواهد شد.

 

همه به ارز مجازی چشم دوختند

روز سه شنبه رافر صاحب شرکت مدیریت دارایی انگلستان ، فاش کرد که حدود 2.5 درصد از سهام خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. او گفت:«به عنوان یک بیمه کوچک اما قوی در برابر کاهش ارزش مداوم ارزهای مهم جهان من دارایی‌هایم را به بیت‌کوین بردم.». این شرکت تا پایان ماه نوامبر 20.3 میلیارد پوند (27.6 میلیارد دلار) دارایی را مدیریت کرد.

 

 سال ۲۰۱۷ برای بیت کوین تکرار می شود

 

عملکرد 2020 بیت کوین به بسیاری از ناظران بازار یادآور افزایش دیوانه وار آن به سطح 20،000 دلار در سال 2017 بوده است ، که پس از آن یک بازگشت شدید در سال بعد به وجود آمد. با این حال ، طرفداران رمزنگاری ادعا می کنند که افزایش قیمت امسال برخلاف سال 2017 است. زیرا با سرمایه‌گذاری وشرط بندی نهادها صورت می‌گیرد نه خریدهای خرد.

البته بر اساس گزارش اینوستینگ، در بامداد امروز به وقت تهران سرمایه‌گذاران به سوی فروش این ارز حرکت کردند. اما برای سرمایه‌گذاری بلندمدت ماه و سال آینده سرمایه‌گذاران به سوی خرید بیت‌کوین رفتند و این سایت نیز به سرمایه‌گذاران خرید را پیشنهاد می‌کند.

 

افزایش قیمت طلا به ۱۸۹۰ دلار

البته تنها بیت‌کوین نبود که روند صعودی را تجربه کرد. در روز گذشته قیمت طلا وارد سطح ۱۸۸۵دلار شد که این نشان از افزایش بیش از یک درصدی این فلزگرانبها است.بر اساس گزارش اینوستینگ، در حال حاضر قیمت هر اونس طلا ۱۸۹۰ دلار است که به سرمایه‌گذاران خرید زیاد را پیشنهاد می‌کند.

gold.jpg

 

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
60 نفر این پست را پسندیده اند