نوسان عجیب قیمت بیت کوین

پیش بینی جدید از قیمت طلا

کدخبر: 380003
کارشناسان طلا برای پایان سال میلادی، افزایش بیشتر قیمت طلا را پیش‌بینی کردند.

به گزارش اقتصادنیوز تحلیلگران به کیتکو نیوز گفتند ، با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۲۰ پرآشوب،به نظر می رسد قیمت طلا خود را برای یک افزایش قیمت در پایان سال آماده کرده است زیرا بازارها در هفته پیش رو بر محرک‌های مالی بیشتری شرط بسته است.

کنگره آمریکا زمان زیادی برای توافق بر سربسته مالی ندارد گفته می‌شود احتمال تزریق 600 میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا باهدف احیای کسب‌وکارها وجود دارد. این خبرها با توجه به کاهش ارزش شاخص دلار و افزایش نرخ تورم برای طلا می‌تواند خوب باشد.

قیمت طلا تلاش کرد تا این هفته سطح مقاومت 1900 دلار در هر اونس را تحت‌فشار قرار دهد اما در پایان  روز جمعه به‌طور دقیق پایین‌تر از آن قرار گرفت. معاملات آتی طلای فوریه آخرین بار با 1888.70 دلار معامله شد که در هفته 2.5 درصد رشد داشت. در بازار نقدی نیز قیمت هر اونس طلا با کاهش ۶.۵ دلاری به ۱۸۷۹ دلار و ۹۰ سنت رسید.

قیمت طلا در این هفته با افزایش 70 دلاری روبرو شد ، جروم پاول رئیس فدرال رزرو تأکید کرد که بانک مرکزی خریدهای اوراق را ادامه می‌دهد تا زمانی که «کار به‌درستی انجام شود.»

gold (4)

 

طلای ۱۹۲۵ دلار در راه است

 

پیتر هوگ مدیر تجارت جهانی کیتکو گفت: طلا به هدف قیمت 1925 دلار تا کریسمس هنوز دست پیدا نکرده است.هوگ گفت: پاول کاملاً روشن کرد که تا سال 2023 بانک مرکزی اقدامی نخواهد کرد. این بدان معناست که حداقل دو سال فدرال رزرو سیاست پولی انبساطی و هدف انعطاف تورمی را در نظر دارد.هوگ انتظار دارد در هفته آینده طلا با مرز مقاومتی 1900 دلار مواجه شود زیرا قیمت طلا تلاش می‌کند تا به 1925 دلار برسد.

 

کاهش ۲۶۰ واحدی داوجونز

همچنین سهام در روز جمعه از اوج رکورد خود درحالی‌که قانون‌گذاران برای جلوگیری از اختلافات در مورد اقدامات محرک ویروس کرونا بیشتر صحبت کردند،سقوط کرد.میانگین صنعتی داو جونز حدود 260 واحد افت کرد ، درحالی‌که S&P 500  ۰.۹ درصد افت کرد. نزدک 0.7٪ پایین‌تر معامله شد. سایت اینوستینگ به سرمایه‌گذاران خرید قوی را درزمینه سهام‌ پیشنهاد می‌کند.

 

افزایش قیمت نفت

نفت در آخرین روز معاملات روند افزایشی را تجربه کرد. قیمت نفت خام برنت با افزایش ۱.۲۴ درصد به ۵۲ دلار و ۱۴ سنت رسید. همچنین نفت وست تگزاس اینترمدییت با افزایش ۱.۱۲ درصد با قیمت ۴۸ دلار و ۹۰ سنت معامله شد.

نوسانات عجیب بیت‌کوین

بیت کوین در این هفته سقف شکنی کرد و توانست با تسخیر کانال 20 هزار دلار به سطح بالاتری از قله قیمت‌ها صعود کند. این ارز دیجیتالی در روزی که گذشت هم نوسانات زیادی داشت. ارزش بیت‌کوین   در روز گذشته به ۲۲ هزار و ۸۰۶ دلار رسید اما در نیمه‌شب مجدداً به سطح 23 هزار دلار برگشت. برخی تحلیل گران با توجه به روند سرمایه‌ها این بازار را پراقبال می‌دانند اما تأکیددارند این به معنای صعود یا نزول نیست.

coindesk-BTC-chart-2020-12-19.jpg

 

 

 

 

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید