خوش بینی سرمایه گذاران به سال آتی میلادی

ضعف دلار، عامل رشد طلا شد

کدخبر: ۳۸۱۳۴۵
در بازار جهانی امروز، طلای نقدی با افزایش 12.40 دلاری، در حال حاضر در قیمت 1871.90 دلار ثابت شده است.
ضعف دلار، عامل رشد طلا شد

به گزارش اقتصادنیوز، روز پنج شنبه قیمت طلا و نفت هر دو با روند صعودی رو به رو شدند که این موجب خوش‌بینی سرمایه‌گذاران برای سال‌ آتی میلادی شد.


تازه‌ترین خبرها و تحلیل‌های اقتصادی را در اینستاگرام اقتصادنیوز مشاهده کنید


ضعف دلار باعث رشد طلا شد

براساس گزارش اینوستینگ، در روز جاری قیمت طلای نقدی با قیمت طلای تحویل آتی فاصله پیدا کرد. براین اساس قرارداد معاملات طلای تحویل آینده در فوریه 2020 در حال حاضر 6.70 دلار افزایش یافته است که سود خالص 0.34 درصد را نشان می‌دهد و به قیمت 1877 دلار رسیده است.

کندوکاو در بازارهای داخلی/ از کاهش قیمت دلار و طلا تا رهن خانه با 4 میلیون تومان / (بسته خبری بازارها؛ 15 اردیبهشت ماه اقتصادنیوز)

ضعف دلار امروز عامل اصلی رشد در معاملات آتی طلا بود. در حال حاضر، شاخص دلار 0.29 واحد افت دارد که افت 0.32 درصدی را نشان می‌دهد و هر شاخص دلار به ارزش 90.255 رسید. این بدان معناست که تنها بخشی از افزایش قیمت امروز معاملات آتی طلا به خریدی مربوط می شود که 98 درصد آن نتیجه مستقیم ضعف دلار است.

در مورد قیمت گذاری طلای نقدی نمی توان همین حرف را زد. بر اساس شاخص طلای کیتکو ، طلای نقدی با افزایش 12.40 دلار، در حال حاضر در قیمت 1871.90 دلار ثابت شده است.

گزارش نرخ بیکاری آمریکا

امروز وزارت کار ایالات متحده گزارش مشاغل خود را برای هفته منتهی به 19 دسامبر(۲۹ آذر) منتشر کرد. نتیجه خالص این بود که ادعاهای بیکاری 89000 نفر کاهش یافته و تعداد کل آمریکاییان دارای مزایای بیکاری را به 803000 نفر کاهش داد. 

این کمترین میزان طی سه هفته اخیر است. یک نظرسنجی توسط MarketWatch سایت تحلیل بازار نشان داد که اقتصاددانان پیش بینی می کنند که ادعای اولیه بیکاری 875،000 نفر باشد.

خوش‌بینی برای طلا در سال آینده میلادی

ترکیبی از هزینه دو لایحه کمک مالی در سال جاری و بسته های کمکی اضافه که در دولت بعدی آمریکا اتفاق خواهد افتاد ، به این معنی است که کسری بودجه آمریکا به بالاترین سطح در تاریخ خواهد رسید. به همین دلیل است که بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که با اینکه دلار با کاهش ارزش واقعی روبرو بوده اما همچنان ارزش خود را از دست خواهد داد.

 این نیز یک عامل اصلی است که سبب شده تحلیلگران معتقد باشند در سال آینده شاهد تجارت طلا خواهیم بود و این تجارت به رکورد جدیدی می رسد.

سردرگمی در بازارهای طلا و نفت

افزایش دوروزه قیمت نفت

نفت روز پنجشنبه در معاملات برای دومین روز صعود کرد زیرا کاهش ذخایر نفت خام و بنزین در ایالات متحده امید تقاضا را افزایش داد ، در حالی که اشارات مربوط به یک معامله قریب الوقوع Brexit باعث افزایش ریسک سرمایه گذاران شد.

معاملات نفت خام برنت با 38 سنت یا 0.7 درصد افزایش به 51.58 دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که معاملات نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با 31 سنت یا 0.6 درصد افزایش به 48.43 دلار رسید.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی