فلز گران بهای داخلی 450 دلار شد

نزول دلاری ارزش سکه امامی

کدخبر: 382770
اقتصادنیوز : قیمت دلاری سکه روز به روز در حال کاهش است این روند علامتی از رکود در بازار است اما معامله گران برای حمایت از قیمت سکه به هر چه دارند چنگ می زنند.

به گزارش اقتصادنیوز، ارزش سکه در 20 روز اخیر بیش از 25 دلار کاهش پیدا کرده است. یک معامله گر در نوزدهمین روز آذرماه با یک سکه می توانست اقدام به خرید 482 دلار کند. با این حال، دیروز فروش یک سکه معادل با 456 دلار برای معامله گر به همراه داشت. کاهش ارزش دلاری سکه نشان می دهد که معامله گران از بازار فلز گران بهای داخلی به طور مشهودی عقب نشینی کردند.

حباب سکه هم این مساله را به خوبی نشان می دهد. دیروز فاصله قیمت بازاری سکه با ارزش ذاتی آن تا محدوده 9/2 درصدی پایین رفت. چنین نشانه هایی احتمال افت بیشتر سکه امامی را افزون می کنند.

با این حال، به احتمال زیاد، معامله گران به این نکته دقت دارند که سکه در حال حاضر بالای 11 میلیون و 400 هزار تومان ارزش دارد، در نتیجه بازیگران این بازار به راحتی هم دست به فروش نخواهند زد، مگر اینکه دلار افت معناداری را تجربه کند.

برگشت سکه به کانال صعودی؟

دیروز سکه توانست حمایت 11 میلیون و 700 هزار تومانی را حفظ کند و این موضوع بازار را تا حدی از سناریوی ریزش قیمت دور کرد. سکه اکنون در گام اول هدف 11 میلیون و 900 هزار تومانی را پیش روی خود دارد و تنها در صورتی می تواند، انتظارات کاهشی را بار دیگر برای خود متصور ببیند که به زیر 11 میلیون و 700 هزار تومان برود. شرایط بازار به گونه ای است که بیشتر معامله گران انتظار آخر هفته آرامی را برای فلز گران بهای داخلی دارند. با این حال، در صورت عبور سکه از محدوده 11 میلیون و 900 هزار تومان، مرز 12 میلیون تومانی یک بار دیگر مورد آزمون قرار خواهد گرفت. البته انتظارات میان مدت هم چنان کاهشی است و بیشتر معامله گران حاضر در بازار به دنبال کسب سودهای کوتاه مدت هستند.

78

جابه جایی قیمتی در معاملات شبانه

بازار جهانی طلا به لطف سقوط قیمت دلار افزایشی شد اما این افزایش به میزان نیست که بتواند تقاضا را به بازار سکه بیاورد انتظارات برای قیمت طلا بسیار بالاتر از سطوح کنونی است اما در معاملات شبانه سکه برخی تلاش داشتند با فاصله انداختن میان قیمت سکه و کف بازار فرصت جدیدی فراهم کنند. قیمت سکه در برخی معاملات پشت خطی در اواخرا دیشب به 11 میلیون و 800 هزار تومان رسید. ایا این علامت می تواند زمینه برگشت قیمت را فراهم کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما