ورود موقت خریداران به بازار سکه

حمله آخر سکه به قیمت 12 میلیون؟

کدخبر: 383554
اقتصادنیوز : برخی تصور می کنند سکه در معاملات روز جاری در وضعیت آماده باش قرار دارد تا شانس خود برای عبور از مرز 12 میلیون تومان را یک بار دیگر به آزمون بگذارد.

به گزارش اقتصاد نیوز، بالا رفتن حباب سکه، علامتی از ورود خریداران به بازار بود. روز یک شنبه حباب سکه به بالای 3 درصد رفت، حال آنکه در اولین روزهفته در محدوده 2 درصدی قرار داشت. برخی تحلیل گران عنوان می کردند، زمانی که فاصله قیمت بازاری سکه با ارزش ذاتی آن به محدوده 2درصدی نزدیک می شود، خریداران به صورت پله ای فعالیت خود را آغاز می کنند.

علامت برگشت از کف به بازار

سکه با رشد روز یک شنبه توانست از کف قیمتی 11 میلیون و 700 هزار تومانی فاصله بگیرد؛ این اتفاق برای برخی معامله گران فنی به معنای آن است که بازار در مسیر صعود موقت قرار گرفته است و حداقل قصد دارد یک بار دیگر مرز 12میلیونی را مورد آزمون قرار دهد. با این حال، نباید از نظر دور داشت که سکه روز یک شنبه بسیار بیشتر از دلار رشد کرد و در صورتی که اسکناس آمریکایی نتواند، روز دوشنبه خود را بالا بکشد، فلز گران بهای داخلی نیز به جاده نزولی بازخواهد گشت.

حباب سکه 15دی

دیدگاه مخالفی نیز در بازار وجود دارد.  تصور برخی سکه بازان آن است که به راحتی می توانند فلز گران بهای داخلی را به بالای 11 میلیون و 950 هزار تومان ببرند و حتی راه خود را تا حدی در روز یک شنبه از دلار جدا کردند. روز یک شنبه در حالی که، دلار رشد محدود 4 دهم درصدی را داشت، سکه 1.6 درصد افزایش پیدا کرد.

حباب سکه 15دی

صعود آخر در بازار؟

در حالی که برخی تحلیل گران، برگشت سکه از کف و افزایش حباب قیمتی را دو نشانه ادامه رشد قیمت ها می دانستند، گروهی از معامله گران باور دارند، روند صعودی سکه پایدار نخواهد بود. از نگاه آنها، رشد فلز گران بهای داخلی بیشتر ناشی از تحرکات بزرگان بازار در معاملات فردایی و در فضایی بود که عرضه و تقاضای زیادی در بازار نقدی سکه وجود نداشت. به باور این دسته، سکه بازان به دنبال آن هستند که پیش از آغاز دوره بایدن، یکبار دیگر شانس خود برای بالا بردن قیمت را مورد آزمون قرار دهند. با این حال، اگر قیمت حواله درهم از مرز 7 هزار تومانی پایین بیاید، دلار نیز با شدت بیشتری افت خواهد کرد و در نتیجه، هدف سکه بازان نیز محقق نخواهد شد.

توصیه تحلیل گران فنی به معامله گران سکه

از نگاه برخی تحلیل گران فنی سکه مجددا لیدر بازار شده است، آنها به معامله گران توصیه می کنند در بازار امروز حد ضرر را 11 میلیون و 830 هزار تومان در نظر بگیرند. حد ضرر یا حد توقف زیان به معنی آن است که وقتی کاهش قیمت  به سطح مشخص و تعیین‌ شده‌ای رسید، باید معامله گران سکه خود را بفروشند تا از ضرر بیشتر جلوگیری شود.در کنار این تحلیل گران فنی گوشه چشمی به مرز قیمت 12 میلیون تومان هم دارند و تصور می کنند بازار بتواند در روز دوشنبه این سطح را تست کند. در معاملات فردایی هم معامله گران قیمت سکه را وارد کانال 11 میلیون و 900 هزار تومان کردند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما