خرید و فروش ها متوقف شد

وحشت بازارها از طرفداران ترامپ

کدخبر: 384298
اقتصاد نیوز: بازارها از حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره وحشت کردند، خرید و فروش ها متوقف شد و برخی بازارها مانند طلا دچار سکته قیمتی شدند.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، یکی از سناریوهای پیش روی بازار طلا تنش و مشاجره درباره نتیجه انتخابات آمریکا بود در این سناریو قیمت طلا افزایشی بود. بامداد امروز چنین اتفاقی رخ داد اما طلا نتوانست صعود چشم گیری داشته باشد.

واکنش بازارها به کودتای ترامپ

 در آمریکا آشوب سیاسی در حال رخ دادن است که برخی آن را «کودتای ترامپ» نیز می‌نامند. مسلح بودن طرفداران ترامپ و خشونت آن‌ها در ساختمان کنگره، بازار را وحشت‌زده کرده است. به طوری که به نظر می‌رسد فعلاً سرمایه‌گذاران از هر اقدامی دست نگه داشتند.

در روزی که اتفاقات سیاسی از مسیر صندوق رای کاملا وفق مراد بازارها بود تنش ها به یکباره کار را خراب کرد. روز گذشته انتخابات ایالت جورجیا برای سنای به مرحله آخر رسید. پیروزی هر حزب در این انتخابات می توانست ترکیب اکثریت را تغییر دهد. اگر بایدن اکثریت سنا را کنار خود داشته باشد از نظر بازارها یعنی کار برای بسته های مالی بزرگتر برای احیای اقتصاد آمریکا آسانتر است. تحت تاثیر پیشتازی نامزدهای دموکرات در این ایالت بازارهای سهام روز خوبی را پشت سر گذاشتند.بر اساس گزارش سی‌ان‌بی‌سی، شاخص میانگین صنعتی داوجونز و اس‌اندپی۵۰۰  در روز چهارشنبه به بالاترین حد خود رسیدند.

شاخص داو 466 واحد یا 1.5٪ صعود کرد. داو در اوایل روز کاری چهارشنبه برای مدت کوتاهی بیش از 600 واحد افزایش یافت S&P 500 نیز حدود یک درصد پیشرفت کرد.

سهام پس از ورود معترضان به ساختمان کنگره آمریکا درحالی‌که نمایندگان مجلس برای شمارش آرا کالج و اعلام جو بایدن به‌عنوان برنده انتخابات ، به بالاترین سطح خود رسید. در همین حال، شهردار واشنگتن دستور منع آمدوشد در این شهر را صادر کرد.

 

قیمت طلا صعود کرد

بر اساس گزارش کیتکو، درحالی‌که نمایندگان مجلس در حال بحث در مورد صدور گواهینامه پیروزی جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب بر دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور مستقر بودند ، طلا از پایین‌ترین سطح روزانه خود افزایش پیدا کرد. طلا در روزی که گذشت با یک ریزش سنگین به قیمت به ۱۹۰۶ دلار رسید اما در ادامه توانست تا حدی از زیان خود را جبران کند و کمی بالا برود. در پایان روز کاری قبل طلا در سطح 1918 دلار بسته شد که در مقایسه با قیمت بسته‌شده در روز سه‌شنبه 30 دلار کمتر بود. درست در همان زمانی که تظاهرکنندگان طرفدار ترامپ با نقض موانع امنیتی وارد سنای آمریکا شدند

معاملات آتی طلای فوریه با 1923 دلار معامله ، 1.57 درصد کاهش در روز را به همراه داشته است.

بر اساس گزارش اینوستینگ، با توجه به «کودتای ترامپ» که در حال حاضر در واشنگتن رخ‌داده است، بازار به نظر می‌رسد ترسیده و از معاملات دست نگه‌داشته است. سرمایه‌گذاران فعلاً نه خرید می‌کنند و نه فروش.

Capture

بیت کوین به راه خود ادامه می‌دهد

بر اساس گزارش سی‌ان‌بی‌سی، قیمت بیت کوین روز چهارشنبه اوج گرفت و به بالاترین سطح جدید خود رسید ، صعود ارز رمزنگاری‌شده به‌شدت ادامه داد.

بر اساس داده‌های Coin Metrics ، قیمت بیت کوین سه‌شنبه‌شب به بیش از 35000 دلار افزایش یافت و به بالاترین قیمت روزانه 35،821 دلار رسید. این در حالی است که صبح چهارشنبه اندکی سود کرد و در حدود 34،625 دلار 2٪ بالاتر معامله شد.

به نظر می‌رسد یکی از دلایل افزایش سرمایه‌گذاری در این بازار، حضور موسسه‌ها و شرکت‌های معتبر در این بازار است. سرمایه‌گذارانی که در ماه‌های گذشته به این بازار توجه نمی‌کردند در حال حاضر دارایی‌های خود را به‌سوی این بازار حرکت دادند.

106819617-1609910269394-gettyimages-1294703707-yn_cryptoboom_013

ثبات در قیمت نفت

نفت وست تگزاس اینترمدییت در روزی که گذشت با کمتر از نیم درصد افزایش با قیمت ۵۰ دلار و ۱۶ سنت در بازار به فروش رسید. نفت خام برنت نیز با اندک افزایش به قیمت ۵۳ دلار و ۸۱ سنت رسید.

 

 

 

تیتر یک
  • ارزش منصفانه طلا چقدر است؟

    آخرین مطالعه نشان می دهد که آمریکا در حال نزدیک شدن به «وضعیت عادی» است ، اما آخرین مرحله،مرحله دشواری خواهد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما