بازارها در ساعات پایانی ترامپ

طلا در دو راهی؛ دلار در سراشیبی

کدخبر: 387163
اقتصادنیوز : با شهادت جنت یلن و نزدیک شدن به پایان ریاست دونالد ترامپ، شاخص دلار روند کاهشی پیدا کرد و این موجب افزایش قیمت طلا و نفت در بازارهای جهانی شد.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، معاملات طلا "به طور مشخص" بواسطهکاهش ارزش شاخص دلار آمریکا ، با روند افزایشی رو به رو شد.  شاخص دلار با کاهش بیش  ۰.۲۸ درصدی به ۹۰.۴۹ واحد رسید که این باعث سردرگمی سرمایه ‌گذاران در این بازار شده است.

 جنت یلن شهادت داد؛ دلار افت کرد

بر اساس گزارش مارکت واچ، در حالی که جنت یلن ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن برای وزیر خزانه داری ، روز سه شنبه شهادت داد که ایالات متحده در صورت هماهنگی با سایر اقتصادهای جهان می تواند نرخ مالیات شرکتی بالاتری را بپردازد.

همچنین او از بسته‌های محرک 1.9 تریلیون دلاری بایدن دفاع کرد و گفت: این لایحه به خانواده ها و مشاغل دشوار کمک می کند و بیشترین جلوگیری از ضربه را به اقتصاد ایالات متحده می زند. این اقدام شامل دور دیگری از بررسی ها و افزایش مزایای بیکاری ، بودجه برای دانشگاه ها و ایجاد یک برنامه واکسن در سراسر کشور است.

pUV2W4cr6bX9

آینده صعودی برای طلا

جف رایت ، معاون اجرایی شرکت سرمایه گذاری طلا گفت:« جنت از تجربه خود با فدرال رزرو می‌گوید ، او از ایجاد یک دلار قوی ایالات متحده صحبت می کند اما سپس اقداماتی را انجام می دهد که منجر به دلار بسیار ضعیف تر می شود ، بنابراین در این ایام پیش‌بینی می‌شود طلا روند افزایشی را پیش رو داشته باشد.» هر اونس طلای تحویل فوریه با افزایش 10.30 دلار یا 0.6 درصدی به 1851 دلار رسید. این افزایش بخشی از خسارت 1.2 درصدی که در روز جمعه متحمل شد جبران کرد.

بازار

دوراهی بازار طلا

بر اساس گزارش کیتکو، با آماده شدن جو بایدن ، برای رئیس جمهور منتخب ، بازار طلا بار دیگر درگیر یک جنگ بین انتظارات برای بهبود اقتصاد و افزایش فشارهای تورمی است.

بازار طلا از 1800 دلار حمایت چشمگیری داشته اما تحلیلگران خاطرنشان می کنند که این فلز گرانبها در تلاش برای پیدا کردن حرکت جدید است. زیرا قیمت ها در زیر مقاومت اولیه 1850 دلار در هر اونس باقی مانده اند.

در حال حاضر قیمت هر اونس طلای نقدی ۱۸۳۹ دلار معامله شد که نسبت به ۳۰ روز گذشته حدود ۴۱ دلار کاهش یا ۲.۲۲ درصد کاهش داشته اما نسبت به یک سال گذشته ۲۸۲ دلار یا ۱۸ درصد افزایش پیدا کرده است. بیشترین قیمتی که بازار در روز جاری تجربه کرده ۱۸۴۵ دلار بوده است.سایت اینوستینگ امروز از خرید طلا به سرمایه‌گذاران پیشنهاد کرده است.

بازار

افزایش قیمت نفت

معاملات نفت در روز سه شنبه بالاتر رفت ، در حالی که قیمت کالاها با ضعف دلار آمریکا افزایش یافت. انتظار اقدامات محرک اقتصادی بیشتر منجر به افزایش تقاضای نفت خام می شود و این افزایش تقاضا  نیز از قیمت ها پشتیبانی می کند. نفت خام فدرال وست تگزاس اینترمدیت ، با 62 سنت افزایش یا 1.2 درصد رشد به 52.98 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت خام برنت نیز با افزایش بیش از یک دلار یا حدود ۲ درصد به بشکه ای ۵۵ دلار و ۸۱ سنت رسید.

بازار

آینده تاریک برای بیت کوین

بیت‌کوین نیز با افزایش ۰.۴۴ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به قیمت ۳۶ هزار و ۴۲۲ دلار رسید. بیت کوین با قیمت ۳۶ هزار و ۲۷۶ دلار بازار روز گذشته را آغاز کرد.در واقع در روز گذشته گرچه بازار صعود کرد اما این صعود بسیار ناچیز بود.به نظر برخی از تحلیلگران بازار بیت‌کوین یک حباب بزرگ دارد که با ازبین رفتن آن دوباره سقوط قیمت ها را درآیده شاهد خواهیم بود.

بیت کوین

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما