بازارها در هفته به چه چیزی توجه می‌کنند؟+ تقویم اقتصادی

توییت‌ها مهم‌ تر از داده ها برای طلا و بیت کوین

کدخبر: 389895
اقتصاد نیوز : در هفته جاری به نظر می رسد توییت ها و نظرهای سرمایه داران بزرگ جهانی بیش از داده های اقتصادی بازارها را تحت تاثیر قرار دهند.

براساس گزارش اقتصادنیوز، به نظرمی رسد در هفته جاری انتشار امارهای اقتصادی آنقدر بازارهای مختلف اعم از طلا، نقره، سهام و بیت کوین را تحت تاثیر قرار ندهد و پیش بینی می شود بازارها بیش از اینکه به داده های اقتصادی توجه کنند به سیاست های کشورها و حتی توییت‌های سرمایه داران و فعالان بازار توجه خواهند کرد.

این اتفاق پس از آن رخ داد که بیت کوین با تغییر در بیو حساب کاربری بزرگترین ثروتمند جهان به قله 10 روزه رسید، معامله گران طلا نیز بیشتر به اظهارنظرها توجه دارند تا داده ها. به نظر می رسد در هفته پیش رو قیمت طلا برای صعود کار سختی داشته باشد اما در مقابل برخی می گویند بازار نقره این هفته سکه است. برای بازار سهام نیز روندهای اقتصادی چندان دلچسپ نیست گرچه اخبار واکسن هم مایوس کننده به نظر نمی رسد.

گزارش های تولید ناخالص داخلی چهارماهه پایانی سال میلادی در هفته گذشته (ایالات متحده ، آلمان ، فرانسه و اسپانیا) تایید کرد که یک واگرایی جدید بین ایالات متحده و اروپا آغاز شده است.

براساس گزارش فورکس استریت، فضای سرمایه گذاری همچنان توسط ویروسی مدیریت می شود که فعالیت اقتصادی را تضعیف می کند و فشارهای لازم را برای پاسخ به سیاست ها افزایش می دهد. در مناطقی از اروپا و ایالات متحده ، محدودیت‌ها در حال کاهش  است و به نظر می رسد واکسن سوم (جانسون و جانسون) به دنبال تایید است. در همین راستا ارزش سهام در پایان ماه میلادی سود چشمگیری را تجربه کرد

تغییرات رشد اقتصادی

صندوق بین المللی پول با احتساب بسته 900 میلیارد دلاری مصوب سال گذشته ، با در نظر گرفتن بحث مالی در حال حاضر در ایالات متحده ، پیش بینی خود را برای رشد ایالات متحده به 5.1٪ از میزان 3.1٪ در ماه اکتبر(آبان) اصلاح کرد. تا حدی به دلیل کند بودن استفاده از واکسن و افزایش محدودیت های اجتماعی ، پیش بینی رشد منطقه یورو از 5.2٪ پیش بینی شده به 4.2٪ کاهش یافت. صندوق بین المللی پول تلاش های جدید محرک ژاپن را در نظر گرفت و پیش بینی خود را برای رشد در سومین اقتصاد بزرگ جهان از 2.3 ٪ در سال جاری به 3.1٪ کاهش داد.

تقویم

بهبود تجارت

از ماه نوامبر(آذر) ، ایالات متحده میانگین کسری تجارت را در حدود 55 میلیارد دلار در سال 2020 را ثبت کرد ، در حالی که این رقم در حدود 48.5 میلیارد دلار در سال 2019 و حدود 47.5 میلیارد دلار در سال 2018 بود.

تراز کالاهای دسامبر(دی) گزارش شده در هفته گذشته بهبود کمی داشت ، که با کمک 4.6 درصد بهبود صادرات از سطح قبل از شروع همه گیری منتقل کرد. واردات با افزایش 1.4٪ به بالاترین سطح خود از اکتبر(آبان) 2018 رسیده است. واردات خوب به علاوه صادرات به بالاترین سطح از ماه مه(عید) 2019 رسیده است ، که گواه بهبود تجارت است.

 

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۱۷ اسفند ۹۹ منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ حجم معاملات اوراق با جهشی بزرگ رکوردهای چند ماهه اخیر این بازار را جا‌به‌جا کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما