تناقض انتظارات بازیگران بازار فلزات گران بها چیست؟

مرز سرنوشت ساز قیمت سکه در نیمه بهمن

کدخبر: 390170
اقتصادنیوز : فعالان بازار اعتقاد دارند: در بازار امروز سکه یک قیکت کلیدی وجود دارد. اگر قیمت سکه به پشت مرز 10 میلیون و 800 هزار عقب نشینی کند فاز نزولی قیمت آغاز می شود.

به گزارش اقتصادنیوز، سطح 10 میلیون و 800 هزار تومانی در بازار سکه نقش حیاتی دارد. در صورتی که فلز گران بهای داخلی به زیر سطح یاد شده برود، امواج نزولی فعال خواهند شد و بالای این سطح، شانس صعود قیمت بیشتر خواهد بود. در روزهای اخیر، تمام تلاش کاهشی های بازار برای شکست این سطح ناکام بوده است، اتفاقی که می تواند به معنای آن باشد که بازار در حال سوخت گیری برای صعود به سوی سطوح بالاتر است.

با این حال، زمانی اطمینان از موج جدید صعود سکه آغاز خواهد شد که محدوده 11 میلیون و 300 هزار تومانی شکسته شود. در روزهای اخیر بازار در محدوده 10 میلیون و 800 هزار تومان تا 11 میلیون و 200 هزار تومان زندانی بوده است.

کاهش حباب و هیجان سکه امامی

دیروز حباب سکه امامی در محدوده 3 درصدی قرار گرفت و ارزش ذاتی و بازاری فلز گران بهای داخلی به هم نزدیک تر شدند. این موضوع نشان می داد که خریدهای هیجانی در بازار کاهش پیدا کرده است. با این حال در بازار سکه های کوچک هم چنان حباب قیمتی در حال افزایش بود، به طوریکه نیم سکه از ارزش ذاتی خود 18 درصد فاصله گرفت و سکه گرمی 80 درصد گران تر از ارزش واقعی خود مبادله می شد.

حباب سکه

حرکت معکوس حباب سکه امامی و سکه های کوچک نشان می دهد که تناقضاتی در انتظارات معامله گران بازار وجود دارد. با توجه به اینکه بازیگران خرد بیشتر در معاملات سکه های کوچک فعالیت دارند، می توان گفت که بزرگان بازار هم چنان نسبت به افزایش قیمت ها تردید دارند، حال آنکه معامله گران خردتر، دل به رشد قیمت ها بسته اند. در صورتی که دلار امروز بتواند مرز 24 هزار تومانی را حفظ کند، احتمال برگشت سکه به بالای 11 میلیون نیز افزایش خواهد یافت.

حباب سکه

سیگنال های ضعیف به بازار سکه امروز

قیمت معاملات پشت خط و قیمت طلای جهانی معمولا دو سیگنال به بازار نقدی هستند، در بازار امروز قیمت سکه در معاملات پشت خط با وجود آنکه افزایشی بود اما از مرز 11 میلیون عبور نکرد. در بازار طلا جهانی نیز خبر خاصی نبود و فعلا این قیمت نقره است که یکه تازی می کند. تنها دلخوشی قیمت سکه برای شروع در بازار امروز می تواند قیمت دلار در معاملات پش خطی باشد که بالای 24 هزار قرار داشت. در غیر این صورت دو سیگنال دیگر چندان قدرتمند نبودند.

سکه پشت خطی

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما