معامله گران دلار درباره آینده این ارز چه باوری دارند؟

تصمیم حساس در بازار ارز/ معامله‌گران منتظر آمریکا

کدخبر: 393522
اقتصادنیوز : اگر امروز دلار به بالای مرز 26هزار تومانی بازگردد، حامیان افزایشی خود را امیدوارتر خواهد کرد و تثبیت بالای محدوده 26 هزار و 200 تومانی، خریداران تازه ای را به بازار می آورد. با این حال، برگشت به زیر محدوده 25هزار و 800 تومانی، بازیگران کاهشی را فعال تر خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، بعدازظهر دیروز تلقی بیشتر فعالان آن بود که بازار تا اوایل هفته بعد نوسان شدیدی را تجربه نخواهد کرد و در فاصله 25 هزار و 400 تا 26 هزار و 200 تومان تغییرات خود را به ثبت خواهد رساند. به باور آن ها، معامله گران صبر خواهند کرد تا واکنش آمریکا به توقف اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران را مشاهده کنند. با این حال، تقریبا بیشتر معامله گران در انتظار نوسانان سنگینی هستند، هر چند که در مورد جهت افزایشی یا کاهشی آن مطمئن نیستند.

رفتار معامله گران و نوسانات سنگین

زمانی که معامله گران انتظارات نوسانات سنگینی را دارند، به دو صورت ممکن است رفتار کنند. عده ای راه احتیاط را در پیش می گیرند و کمتر اقدام به خرید و فروش می کنند. دسته دیگری سعی می کنند، هم جهت با تغییرات بازار حرکات خود را هماهنگ کنند و بر اساس خطوط حمایتی و مقاومتی، خرید و فروش های خود را انجام دهند. با این حال، عده کمی بر اساس انتظارات میان مدت، در بازار به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

بیشتر کسانی که اعتقاد دارند، ایران و آمریکا با هم به توافق خواهند رسید، مدت ها قبل اقدام به فروش کرده اند و اکثریت افرادی که اعتقاد به تداوم اختلاف بین دو کشور دارند، از مدت ها قبل ارز خود را خریداری کرده اند؛ این گروه ها در این سطح قیمتی کمتر در بازار فعال خواهند شد و سعی می کنند با کاهش ابهام ها فعالیت خود را از سر بگیرند.

دلار پشت خطی

عدد حیاتی درهم در روز چهارشنبه

عدد حیاتی حواله درهم برای روز چهارشنبه 10 تومان بالاتر آمده و به 7 هزار و 105 تومان رسیده است. نوسان درهم بالای این نقطه می تواند افزایشی های بیشتری را در بازار فعال کند. هم چنان از دست رفتن مرز 7 هزار تومانی می تواند فروشندگان بیشتری را به بازار ارز داخلی رهسپار کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما