سرما به داد نفت رسید

بازگشت اژدها به بازار/ یکه تازی بیت کوین

کدخبر: 393948
اقتصادنیوز : به نظر می رسد همچنان سرمایه گذاران میان طلا و بیت کوین دو به شک هستند، اما فعلا توجه ها به سمت بیت کوین و ارزهای دیجیتالی است.

براساس گزارش اقتصاد نیوز، در حالی که بیت کوین از توجه عمومی برخوردار است ، درد بی توجهی برای بازار کوتاه مدت طلا همچنان ادامه دارد ، زیرا سرمایه گذاران همچنان در حال انتقال پول های خود به بازارهای دیگر هستند. در هفته های گذشته شاهد استدلال های اساسی برای انتخاب نقره ، بیت کوین و خزانه داری به جای طلا بوده ایم.

عادت طلا به کانال ۱۷۰۰ دلار

بر اساس گزارش سایت کیتکو، در پایان روز، معاملات آتی طلا در بازار ایالات متحده با ثبات قیمت رو به رو شد. طلا پس از اوج‌گیری قیمت در روزی که گذشت در پایین ترین سطح هشت ماهه ماند. گاوها(افراد به دنبال صعود قیمت طلا) از نظر فنی کوتاه مدت ضربه خوردند و فقط در تلاشند تا یک بازار نزولی را تثبیت کنند. قیمت نقره  کاهش یافته است اما به این فلز به اندازه طلا ضربه ای نزده است. معاملات آتی طلا در آوریل(اردیبهشت) با 0.30 دلار افزایش به 1،773.00 دلار رسید و آخرین قیمت هر اونس نقره با 0.25 دلار کاهش در 27.06 دلار ثابت ماند.

در حال حاضر قیمت هر اونس طلای نقدی هزار و ۷۷۴ دلار است که نسبت به روز گذشته بیشتر از یک دلار افت داشته است.

 

بازار

عوامل به سود نفت

سایت اینوستینگ گزارش می دهد یخبندان بزرگ در تگزاس همچنان ادامه دارد و همین اتفاق قیمت نفت را به بالاترین حد در 13 ماه گذشته رساند. بر اساس گزارش مارکت پلاس، قیمت نفت خام پس از گزارش موجودی نفت خام انجمن انرژی آمریکا که ذخایر را به پایین ترین سطح در یک سال و بیشترین افزایش صادرات از سال 1993 نشان داد ، مثبت شد. گزارش هفتگی موجودی نفت خام با ثبت 7.25 میلیون بشکه ، یک افت بزرگتر بود که بیش از تخمین چشم انداز 2.4 میلیون بشکه و کاهش به 6.65 میلیون بشکه موجود در انبارها بوده است.

داده های EIA این هفته هیچ تأثیری از یخ زدگی در آمریکا را  ندارد اما نشان می دهد انتظار می رود که موجودی ها طی هفته های آینده همچنان رو به کاهش باشد.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت در حال حاضر با کاهش قیمت ۱.۱۳ دلار یا ۱.۸۳ درصد به قیمت ۶۰ دلار ۲ سنت رسید. این در حالی است که در روزی که گذشت بیشترین قیمت ۶۲ دلار و ۲۷ سنت را تجربه کرد. قیمت نفت خام برنت نیز بیشترین قیمت ۶۵ دلار را تجربه کرد اما در حال حاضر با کاهش قیمت ۰.۹۳ دلار یا ۱.۴۵ درصد به قیمت ۶۳ دلار و ۴۱ سنت رسید.

 

نفت خام

دلار در پی جبران گذشته

همچنین دلار در صبح پنجشنبه در آسیا به دنبال اولین رشد پشت سر هم طی دو هفته، افزایش یافت. داده های مثبت ایالات متحده  همچنان باعث افزایش امید به اقتصاد این کشور شد تا بهبود اقتصادی سریع تری از کرونا را نسبت به همتایان جهانی خود شاهد باشد.

شاخص دلار آمریکا که در برابر سبد ارزهای دیگر را ردیابی می شود، با 0.02٪ افزایش به 90.938 رسید. این شاخص پس از بازپس گیری از تقریباً 7٪ کاهش ثبت شده در سال 2020 که به پایین ترین سطح دو سال و نیم یعنی 89.206 در اوایل ژانویه(دی) ، تا به امروز حدود 1٪ افزایش یافته است.

بازار

بازگشت چین به بازار

وارن بافت، سرمایه گذار و فرد پولدار آمریکا شرط خود را بر روی شرکت اپل کوتاه کرده و پول را به دو شرکت وریزون و شورون وارد کرده است اولی غول اینترنت آمریکا است و دومی نیز  یکی از بزرگترین شرکت های چند ملیتی در زمینه نفت و گاز است. این اتفاق بازار را تا حدی تکان داد.

بازارهای سهام جهانی روند مختلفی داشتند. بازارهای اقتصاد اصلی چین پس از چند روز تعطیلات سال نو قمری ، پنجشنبه باز شدند. شاخص های سهام ایالات متحده با توجه به سود حاصل از سودهای اخیر ، در نیمه روز روندی کمتر به خود گرفتند. درحال حاضر هنوز ریسک پذیری ناچیز در بازار وجود دارد و این برای بازار سهام سرسام آور است اما برای فلزات پناهگاه نزولی است.

یکه تازی بیت کوین

بر اساس گزارش کوین دسک، بیت کوین (BTC) در روز پنجشنبه پس از باز شدن بازارها در ایالات متحده بیش از از ۵۲ هزار دلار گذشت. با حرکت بین 51 تا 52 هزار دلار ، معامله گران در حال آماده شدن برای نوسانات بیشتر در کوتاه مدت هستند.

در حال حاضر قیمت بیت کوین ۵۲ هزار و ۳۶ دلار است که به نسبت به زمان مشابه روز گذشته ۰.۶۸ درصد کاهش داشته است. بیشترین قیمتی که بیت کوین تجربه کرد، ۵۲ هزار و ۶۲۱ دلار بوده است.

بازار

 

 

تیتر یک
  • درس‌های مذاکرات آمریکا-شوروی در مورد تعامل تهران-واشنگتن (بخش اول)

    اقتصادنیوز: مارک کاتز، استاد علوم سیاسی دانشگاه جورج میسون بر این باور است که تاریخچه گفت‌وگوهای مسکو-واشنگتن در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما