اونس طلا حامی فلزگران بهای داخلی می شود

ورق برگشت؛ قیمت سکه در کانال 11 میلیون

کدخبر: ۳۹۴۸۸۴
اقتصادنیوز: برگشت قیمت طلا و احتمال توقف نزول قیمت دلار موجب شد ورق در بازار سکه باز گردد و قیمت سکه در معاملات شبانه مجددا 11 میلیونی شود.
ورق برگشت؛ قیمت سکه در کانال 11 میلیون

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه در معاملات پشت خطی، بازگشت خود به کانال 11 میلیونی را به دارندگان این فلز گران بها نوید داد. از ساعت 8 شب دوشنبه، خریدها به اندازه ای در بازار سکه زیاد شد که قیمت به سرعت به کانال 11 میلیونی و سپس محدوده 11 میلیون و 100 هزار تومانی افزایش یافت. به گفته فعالان، یکی از مهم ترین عواملی که زمینه ساز تغییر مسیر سکه شد، افزایش بهای اونس طلا در بازارهای جهانی بود. طلای جهانی در شرایطی که معامله گران انتظار نداشتند نه تنها از سد هزار و 800 دلار عبور کرد که به محدوده هزار و 810 دلاری نیز رسید.

قطع روند نزولی دلار

عامل دیگری که زمینه ساز صعود سکه شد، قطع روند کاهشی دلار در معاملات پشت خطی بود. اسکناس آمریکایی با حفظ سطح 24 هزار و 500 تومانی به سکه بازان این پیام را داد که خبری از افت بیشتر در بازار ارز نیست، در نتیجه سکه بازان با فراغ بال بیشتری در موقعیت خرید قرار گرفتند. البته حمایت معامله گران فنی از سکه در محدوده 10 میلیون و 800 هزار تومانی نیز در تغییر مسیر بازار موثر بود.

سکه

پرش ارزش ذاتی سکه

بعدازظهر دیروز ارزش ذاتی سکه در محدوده10 میلیون و 400 هزار تومان قرار داشت. صعود انتهای وقت طلای جهانی و دلار می تواند ارزش ذاتی سکه را تا بالای 10 میلیون و 600 هزار تومان بالا بیاورد. اگر قرار باشد، حباب سکه در سطح 4 درصدی بعدازظهر روز دوشنبه باقی بماند، ماندن سکه در کانال 11 میلیون تومانی دور از انتظار نیست. با این حال، سکه برای شکست مرز 11 میلیون و 200 هزار تومان نیاز به دلار بالای 25 هزار تومان دارد؛ البته رفتن اونس طلا به کانال هزار و 830 دلاری نیز تا حد زیادی به افزایشی های بازار سکه کمک خواهد کرد.

حباب سکه

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید