تلاش اسکناس آمریکایی برای حفظ مرز 25 هزار تومانی

قیمت کلیدی دلار در بازار ارز امروز

کدخبر: 395188
اقتصاد نیوز: قیمت دلار در هفته جاری بین 24 هزار و 500 تومان و 26 هزار و 300 تومان در نوسان بوده است. تحلیل گران فنی می گوید شرط ورود تقاضای جدید به بازار قرار گرفتن قیمت بالای 25 هزار و 200 است.

به گزارش اقتصادنیوز، اگر دلار یک ساعت بالای محدوده 25 هزار و 200 تومانی نوسان کند، خریداران جدیدی به بازار وارد خواهد شد. این گزاره ای است که تحلیل گران فنی، سه شنبه شب بر روی آن تاکید می کردند. دلار در حالی برای تثبیت خود در کانال 25 هزار تومانی تلاش می کند  که در روزهای ابتدایی هفته جاری وارد کانال 24 هزار تومانی شد و امید کاهشی ها برای نزول قیمت تا محدوده 23 هزار و 800 تومان بالا رفته بود. با این حال، گردش انتظارات سیاسی در بازار کافی بود که قیمت به سرعت تغییر مسیر دهد و به کانال 25 هزار تومانی بازگردد.

دلار پشت خطی

کف و سقف قیمت دلار در هفته اول اسفند

روند اخیر قیمت دلار نشان می دهد که معامله گران نسبت به عبور این ارز از سطح 26 هزار و300 تومانی حساس هستند. هفته گذشته در همین محدوده قیمتی بود که میزان فروش ها شدت گرفت. در مقابل، کف قیمت دلار در هفته جاری محدوده 24 هزار و 500 تومان بود. طبیعتا دو نقطه یاد شده در تعیین موقعیت بازیگران ارزی در روزهای آتی نقش زیادی خواهد داشت. در کنار این، معامله گران بازار به روند قیمتی حواله درهم نیز به دقت توجه خواهند کرد. در صورتی که حواله درهم به بالای مرز 7 هزار تومانی بازگردد، جنب و جوش هیجان در بازار ارز بیشتر خواهد شد. برگشت درهم به زیر سطح 6 هزار و 800 تومانی، اجازه افت بیشتر را به معامله گران دلار خواهد داد. در معاملات پشت خطی روز سه شنبه گفته می شد که درهم به بالای 6 هزار و 900 تومان رفته است و اسکناس آمریکایی به پیشروی در کانال 25هزار تومانی ادامه داده است. به بیان ساده تر می توان گفت، پیش از شروع به کار بازار در روز جاری، شانس برای رشد بیشتر قیمت بالاتر بود.

در اکوایران ببینید؛ بازار خنثی در انتظار معامله گران؟

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما