فلز گران بهای داخلی در معاملات پشت خطی رشد کرد

تلاش آخر در بازار سکه/ کلید خرید در بازار سکه

کدخبر: 399042
اقتصادنیوز: قیمت سکه در معاملات پشت خطی زده شد اما از منظر برخی معامله گران کلید خرید وقتی زده می شود که قیمت سکه به بالای مرز 11 میلیون تومان برگردد.

به گزارش اقتصادنیوز، سکه بازان امروز تلاش خواهند کرد که فلز گران بهای داخلی را به بالای مرز ۱۱ میلیون تومانی ببرند.  آن ها در معاملات پشت خطی قیمت سکه را تا محدوده ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی بالا بردند و کلید افزایش قیمت احتمالی را زدند.  در صورتی که امروز دلار بالای مرز ۲۵ هزار تومانی تثبیت شود،‌ سکه شانس زیادی برای فتح کانال ۱۱ میلیون تومانی خواهد داشت.

سکه حباب1

برخی فعالان باور دارند،‌ در صورتی که سکه امروز نتواند مرزشکنی کند،‌ انتظارات کاهشی افزایش خواهد یافت و پیش از شروع تعطیلات،‌ معامله گران در موقعیت فروش قرار خواهند گرفت. به گفته آن ها،‌ ارزش ذاتی سکه امامی زیر ۱۰ میلیون تومان قرار دارد و از لحاظ بنیادی قیمت سکه ظرفیت افت بیشتر دارد. در نتیجه بسیاری از معامله گران تمایل ندارند که برای نگه داری سکه ریسک کنند. آن ها در شرایطی ریسک نگه داری سکه را به جان خواهند خرید که احتمال افزایش قیمت ها تقویت معناداری شود. یکی از نشانه های تقویت احتمالی قیمت ها، شکست مرز ۱۱ میلیون تومانی و بالا آمدن ارزش ذاتی سکه است.

سکه در هفته گذشته حتی توان عبور از سطح ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را از خود نشان نداد. با این حال، معامله گران در برابر نزول فلز گران بهای داخلی به زیر مرز ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی نیز مقاومت کردند. تا زمانی که فلز گران بهای داخلی از یکی از دو محدوده یاد شده خارج نشود،‌نوسانات بازار کم دامنه باقی خواهد ماند.

سکه پشت خطی2

عملکرد سکه در سه ماهه زمستان بیشتر از اینکه تحت تاثیر نرخ طلای جهانی باشد، با لیدری مارکت دلار هماهنگ بود بنابراین رشد  قیمت سکه با همراهی اونس به زودی رخ نمی دهد و امکان نوسانات مثبت فلز گرانبهای زرد ایران تنها با صعود دلار میسر می شود. با این ماندگاری قیمت طلا بالای مرز 1700 در آخرین روز کاری بازار جهانی برای معامله گران داخلی نشانه ای به نفع نوسان صعودی قیمت سکه است.

سکه حباب

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما