علامت جدید از بازار بیت کوین

یک رستوران بیت کوین هدیه می دهد

کدخبر: 402612
اقتصاد نیوز: قیمت بیت کوین در محدوده 58 هزار دلار در نوسان است اما تحلیل ها از کاهش دامنه نوسان نیز به نفع آینده این بازار است. در روزی به نام احمق ها یک رستوران بیت کوین هدیه داده تا فراگیر شدن آن در بازار به نمایش گذاشته شود.

رستوران‌های زنجیره‌ای چیپوتل در روز ملی باریتو (نوعی غذای مکزیکی) به ارزش 100 هزار دلار باریتو مجانی و 100 هزار دلار بیت کوین به مشتریان خود هدیه دادند. این رستوران در روز اول آپریل که به روز احمق‌ها نیز معروف است، با طراحی یک بازی، 10 هزار عدد باریتو، 50 جایزه 500 دلاری و 3 جایزه 25 هزار دلاری به شکل بیت کوین به طرفداران خود اهدا کرد. بازی از این قرار بود که مثلا استفان توماس، موسس کمپانی کویل (یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی) رمز هارد دیسک خود را که حاوی 378 میلیون دلار به شکل بیت کوین است فراموش کرده، این رمز یک عدد شش رقمی است و هر شرکت‌کننده می‌توانست 10 حدس بزند تا 25 هزار دلار به شکل بیت کوین دریافت کند.

علامت محدود شدن نوسان بیت کوین

در حالی که قیمت بیت کوین در محدوده 58 هزار دلار در نوسان است برخی تحلیل ها حکایت از این دارد که کاهش دامنه نوسان عکس آنچه فکر می شود به نفع این ارز دیجتالی است.

بلومبرگ به نقل از یک تحلیل گر می نویسد: نشانه های نرمال شدن نوسانات بیت کوین دلگرم کننده است." "از نظر ما ، عادی سازی بالقوه نوسانات بیت کوین احتمال حضور سرمایه گذاران نهادی جدید را بیشتر می کند. البته برخی دیگر هنوز بر بازدهی این بازار در سمه ماه گذشته به عنوان یک مزیت تاکید دارند. به گفته برخی تحلیل گران بازدهی اخیر بیت کوین موجب شده برخی سرمایه گذاران راغب شوند با سر در این بازار شیرجه روند.

کوین دسک نیز در مطلب اشاره کرده که بخش عمده بیت کوین ها خریداری شده در این مدت صرف ذخیره شده و وارد تجارت نشده است. این همان نکته جدیدی است که تحلیل گران درباره آن سخن می گویند ارزهای دیجتالی در حال تبدیل شدن به پناهگاه هستند. اتفاقی که اگر رخ دهد به نفع افزایش قیمت انها است.

 

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما