بازدهی سکه، دلار و سهام منفی شد

سرخ پوشی؛ مشخصه تمام بازارها در شروع سال

کدخبر: 404367
اقتصادنیوز: شروع جدی بازارها در سال 99 با سرخ پوشی تمام بازارها همراه بود.

به گزارش اقتصادنیوز  سهم سکه امامی در بین تمام بازارها بیشترین افت بود و این فلز گرانبها 5 درصد از ارزش خود را از دست داد. سکه امامی که 11 فروردین بالای 11 میلیون و 150 هزار تومانی قیمت خورده بود، روز پنج شنبه در محدوده 10 میلیون و 590 هزار تومان قرار گرفت. این قیمت 175 هزار کمتر از روز چهارشنبه بود. پس از بازار سکه، می توان به روند نزولی دلار و بازار سهام نیز اشاره کرد. دلیل اصلی افت قیمت فلز گران بهای داخلی در هفته گذشته نیز همین افت قیمت دلار بود. اسکناس آمریکایی در هفته گذشته 5/3 درصد از ارزش خود را از دست داد. دلار در آخرین روز هفته افت معناداری را تجربه کرد و کانال 25 هزار تومانی را از دست داد. اسکناس آمریکایی روز پنج شنبه در محدوده 24 هزار و 800 تومان قرار گرفت که فاصله 360 تومانی با قیمت روز چهارشنبه داشت. در بازار سهام نیز شاخص کل این بازار 5/3 درصد از ارزش خود را از دست داد. شاخص کل بورس در هفته سوم فروردین ماه 44 هزار و 625 واحد افت کرد.

نگاه بازارها به مذاکرات وین

به گفته فعالان مهم ترین عاملی که در هفته گذشته روند قیمت در تمام بازارها را تحت تاثیر قرار داد، مذاکرات وین بود. زمان هایی که بازار به مذاکرات نزدیک می شد، معامله گران در خرید احتیاط می کردند و بیشتر فروشنده می شدند. با این حال، زمانی که معامله گران مشاهده می کردند، مذاکرات به نتیجه مورد نظر آن ها نمی رسد، بار دیگر در موقعیت خرید قرار می گرفتند. روز جمعه نیز معامله گران ارز و سکه بار دیگر خریدار شده بودند که می تواند روند بازار در روز شنبه را تحت تاثیر قرار دهد.

برخی دیگر از فعالان باور داشتند، بازار ارز و سکه در دوران تعطیلات، افزایش بدون پشتوانه ای را تجربه کرده بودند و با باز شدن بیشتر صرافی ها قیمت ها در مسیر طبیعی و کاهشی قرار گرفتند. به گفته فعالان در صورتی که در هفته جاری دلار به بالای مرز 25 هزار تومانی بازگردد،‌انتظارات کاهشی تقویت خواهد شد. برای بازیگران سکه هم چنان محدوده 10 میلیون و 500 هزار تومانی اهمیت دارد.

 

  • بازدهی بازارها هفته سوم فروردین 1400
  • بازدهی بازارها هفته سوم فروردین 1400
  • بازدهی بازارها هفته سوم فروردین 1400
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما