مقابله طلا با سکه /تقویم اقتصادی هفته

بیت کوین به ۴۰۰ هزار دلار می‌رسد/آینده طلا در عصر بیت کوین

کدخبر: 404920
اقتصادنیوز : استراتژیست های بلومبرگ پیش بینی کردند که با گرفتن بخش بزرگی از سهم بازار طلا و استقبال گسترده موسسات ، قیمت بیت کوین می تواند تا ۴۰۰ هزار دلار افزایش پیدا کند.

براساس گزارش اقتصادنیوز، هفته جاری آغاز فصل درآمد سه ماهه اول در وال استریت است. در حالی که تحلیلگران انتظار دارند نتایج به طور نسبی قوی باشد ، اما بیشتر آنها منتظر خواهند بود تا ببینند شرکت ها در مورد چشم انداز سه ماهه فعلی و بقیه سال با توجه به انتظارات برای رشد سریع اقتصادی ، چه می گویند.

در همین حال ، در تقویم اقتصادی ، آخرین گزارش ها در مورد شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا و خرده فروشی بزرگترین داده های هفته است.

بازارهای مالی جهانی همچنین به دیدگاه های معدودی از مقامات فدرال رزرو ، از جمله رئیس فدرال رزرو ، جروم پاول ، برای آگاهی بیشتر از چشم انداز سیاست های پولی در ماه های آینده ، توجه زیادی نشان خواهند داد.

در جای دیگر ، در آسیا ، چین با انتشار آمار ناخالص داخلی مورد انتظار ، به اولین اقتصاد جهان تبدیل خواهد شد که داده های رشد سه ماهه سال را گزارش می کند.

بازار

آینده برای بیت کوین

استراتژیست های بلومبرگ پیش بینی کردند که بیت کوین با گرفتن بخش بزرگی از سهم بازار طلا و استقبال گسترده موسسات ، قیمت بیت کوین می تواند تا ۴۰۰ هزار دلار افزایش پیدا کند.

به گفته تحلیلگران بلومبرگ ، قیمت بیت کوین می تواند چند برابر از سطح فعلی به ۴۰۰ هزار دلار افزایش یابد. در گزارش اخیر خود در مورد ارز رمزنگاری شده اولیه ، آنها همچنین پیشنهاد کردند که بیت کوین بیشتر « ناگهانی از تدریجی» جایگزین طلای «سنتی» است.

بیت کوین در راه رسیدن به 400 هزار دلار؟

در آخرین گزارش ماهانه در مورد عملکرد بیت کوین ، تحلیلگران بلومبرگ ، تحت هدایت استراتژیست ارشد کالا ، مایک مک گلون ، ۵۰ هزار دلار را به عنوان پشتیبانی پایه دارایی ترسیم کردند.

اگرچه آنها ۶۰ هزار دلار را به عنوان مقاومت اصلی در برابر افزایش بیت کوین تصدیق کردند ، اما معتقدند که این در واقع در حال بهبود است به دلیل پذیرش گسترده توسط موسسات مانند مورگان استنلی ، ویزا ، گلدمن ساکس ، تسلا و غیره.

بعلاوه ، تصویب چندین ETF بیت کوین (ETF بیت کوین صندوقی است که داخل آن مقدار زیادی بیت کوین قرار دارد و سهام‌های آن صندوق براساس قیمت بیت کوین بالا و پایین می‌شوند) در کانادا ، برزیل و سایر کشورها در نهایت ناظران آمریکا را تحت فشار قرار می دهد تا از این الگو پیروی کنند. تحولی که بلومبرگ آن را به عنوان یک نقطه عطف «صعودی دیگر» طبقه بندی کرد.

بیت کوین

آینده برای طلا

طلا این فرصت را دارد که هفته جاری از سطح مقاومت کلیدی خود یعنی 1750 دلار در هر اونس عبور کند.

فلز زرد در سه ماهه دوم شروع بسیار مناسبی داشت ، در هفته قیمتها حدود 1٪ افزایش یافت. معاملات آتی طلای ژوئن (خرداد و تیر) آخرین بار با هر اونس 1746 دلار معامله شد. در اوایل هفته پیش ، این فلز گرانبها از جمعه گذشته تقریبا 50 دلار گران شد و هر اونس نزدیک به 1760 دلار معامله شد.

ادوارد مویا ، تحلیلگر ارشد بازار OANDA به کیتکو نیوز گفت ، به نظر می رسد پس از بمباران اخبار فدرال رزرو در هفته ، بازارها درک کرده اند  بانک فدرال منتظر  در سال آینده به اشتباه خود در مورد وضعیت تورم گذرا پی می ببرد این تغییر در احساسات می تواند افزایش سریع بازده 10 ساله خزانه داری آمریکا را مهار کند.

مویا گفت: « آنچه در این هفته متفاوت بود این بود که به نظر می رسد بانک فدرال متقاعد شده است که باید تا سال دیگر صبر کنیم تا اشتباه ها در مورد تورم ثابت شود. قبل از این ، بازارها سعی می کردند تا خطر تورم را نادیده بگیرند. اکنون ، این فشار وارد خواهد شد .»

بیت کوین در مسیر جایگزین طلا

صحبت درباره فلز زرد ، دوبرابر کاهش داشته است و نشان داد که اولین ارز رمزنگاری شده در شرف تصاحب است. آخرین مقاله آنها طلا را «نگهبان قدیمی» نامید و روند جایگزینی «ناگهانی تر از تدریجی» را پیش بینی کرد.

اگرچه استراتژیست ها اعتراف کردند که چنین سناریویی به طور لزوم برای طلا ضرر آور نیست زیرا قیمت آن در حدود 1700 دلار در هر اونس حمایت کرده است ، آنها خاطرنشان کردند که « بیشتر روند شاخص های جهانی تغییر یافته ای را نشان می دهد که از ارز دیجیتال نوپا به عنوان یک دارایی ذخیره حمایت می کند.»

علاوه بر این ، آنها مقایسه بین این دو را « دیجیتال در مقابل آنالوگ» نامیدند ، که می تواند آینده صعودی بزرگترین دارایی دیجیتال - بیت کوین را به وجود آورد.

جالب است ، بانک جی پی مورگام همچنین در مورد رابطه بین فلز گرانبها و بیت کوین صحبت کرد و نتیجه گرفت که ارز رمزنگاری شده مقدار زیادی از سهم بازار طلا را از آن خود کرده است.

 

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۴ اردیبهشت

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۲۴ اردیبهشت در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما