پیش بینی روند بازار سکه

نیم نگاه سکه بازان به طلا /3 عامل صعود قیمت سکه

کدخبر: 410666
اقتصاد نیوز: قیمت سکه در معرض سه عامل افزایشی قرار دارد اما سکه بازان آماده هستند در صورت ریزش قیمت دلار در صف فروش قرار بگیرند.

به گزارش اقتصادنیوز، سه عامل، انتظارات صعودی را در بازار سکه تقویت کرده است. ولی سکه بازان آماده اند که در صورت ریزش قیمت دلار با تاخیر در موقعیت فروش قرار بگیرند. افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی، برگشت سکه به بالای سطح 9 میلیون و 500 هزار تومانی و بالا آمدن ارزش ذاتی سه متغیری هستند که انتظارات افزایشی را در بازار فلز گران بهای داخلی تقویت کرده اند.

سکه حباب

با این حال، عامل مهم تری که برای سکه بازان اهمیت دارد، روند قیمت دلار است. اگر روز پنج شنبه قیمت دلار افزایش پیدا نمی کرد، سکه بازان نمی توانستند قیمت را تا محدوده 9 میلیون و 500 هزار تومان بالا بیاورند. به گفته فعالان، در صورتی که امروز دلار محدوده 21 هزار و 500 تومانی را حفظ کند، قیمت ها در بازار سکه و طلا نیز صعودی خواهند شد. در صورت قرار گرفتن دلار در مسیر نزولی، ممکن است سکه بازان با استفاده از اهرم رشد طلا در بازارهای جهانی تا حدی در برابر افت قیمت ها مقاومت کنند.

دامنه مجاز در بازار سکه

تحلیل گران فنی باور دارند، قیمت سکه در شرایط کنونی به دو سطح حساسیت خاصی خواهد داشت. اولین سطح9 میلیون و 200 هزار تومان است که بازار هفته گذشته در این سطح مورد حمایت خریداران قرار گرفت. از نگاه تحلیل گران فنی، شکست محدوده 9 میلیون و200 هزار تومان، میزان فروش ها در بازار سکه را بالا خواهد برد. اینکه ارزش ذاتی سکه به 9 میلیون و300 هزار تومان نزدیک شده و بالاتر از کف قیمتی قرار دارد، در صعودی شدن انتظارات معامله گران اثر گذاشته است.

سکه پشت خطی2

فلز گران بهای داخلی برای صعود نیاز دارد که از سطح 9 میلیون و 800 هزار تومانی عبور کند. در هفته گذشته بازار حداقل چنین توانی را از خود نشان نداد. به باور تحلیل گران فنی، سکه با شکست محدوده 9 میلیون و 500 هزارتومانی، گام اول صعودی را برداشته است، ولی برای قطعی شدن روند صعودی، شکست سطح 9 میلیون و 800 هزار تومانی ضروری است.

سکه حباب

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما