حد ضرر در بازار ارزهای دیجیتالی فعال شده است؟

زلزله جدید ماسک؛ سقوط 10 درصدی بیت کوین

کدخبر: 412873
روز دوشنبه بیت کوین با 43 هزار دلار معامله شد 10.38 درصد افت در روز. این بزرگترین ضرر یک روزه در هفته اخیر بود. قیمت بیت کوین به پایین تر حد میانه زمستان رسید.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت بیت کوین یک جا 10 درصد سقوط کرد،با این سقوط بار دیگر تحلیل گران فنی چارت های بدبینانه را برجسته کردند و از رسیدن قیمت بیت کوین به سطح 29 هزار و حتی 22 هزار دلار سخن می گویند. به گفته این گروه اگر حمایت بیت کوین در محدوده 41 هزار تا 39 هزار دلاری از بین برود این اتفاق می تواند رخ دهد. این تحلیل گران فنی گمان می کنند تا نیمه نخست خرداد قیمت بیت کوین کانال 20 هزار دلاری را ملاقات کند.

دوج کوین یک دلاری!/ سیگنال جدید ایلان ماسک به دوج

روز خونین ارزهای دیجیتالی/ افت شدید 10 رمز ارز بزرگ بازار

از دید این گروه حد ضرر فعال شده است و دارندگان ارزهای دیجیتالی باید به صورت پله ای سرمایه های خود را نقد کنند زیرا روند بازار نزولی شده است.

زلزله ماسک؛ تسلا بیت کوین فروخت

نزول قیمت بیت کوین تحت تاثیر نشانه های جدید از توئیتر ایلان ماسک بود،او به فروش دارایی های دیجیتالی خود پاسخ دو پهلویی داده بود که این گمانه را تقویت کرد که ممکن است تسلا دارایی های خود را بفروشد یا فروخته باشد.

ماسک یکی از سلبریتی ها بازارهای ارز دیجیتال در چند ماه گذشته بود توئیت های او برای معامله گران تازه کار بازار جهت دهنده بود. او اوائل بهمن در توئیتر خود بازار ارزهای دیجیتالی را با یک شوک خبری روبرو کرد. او در آن تاریخ خبر داد که تسلا 1.5 میلیارد دلار پول نقد شرکت برای خرید بیت کوین سرمایه گذاری کرده است ،این خبر قیمت آن را به یک رکورد رساند و اعتبار این ارز دیجیتال را افزایش داد، ارزهایی که علی رغم شک و تردید طولانی مدت ، به یک دارایی اصلی تبدیل شدند.

اما در هفته گذشته تفسیر او، وفاداران رمزنگاری را لرزاند. در اولین توئیت او که بازار  وارد فاز نزولی شد ماسک نوشت:"ما نگران مصرف فزاینده سوخت‌های فسیلی برای استخراج بیت کوین و انجام تراکنش‌های آن هستیم؛ علی‌الخصوص زغال‌سنگ که بیشترین تولید (گازهای گلخانه‌ای) را دارد. ایده ارزهای دیجیتال از بسیاری جهات فوق‌العاده است و آینده روشنی دارد؛ اما این ایده نباید به قیمت آسیب‌های جدی به محیط‌زیست ما عملی شود. تسلا قصد فروش‌ بیت کوین‌های خود را ندارد و به‌محض اینکه استخراج بیت کوین به سمت انرژی‌های پایدارتر حرکت کند، از آن در تراکنش‌های خود استفاده خواهد کرد. ما همچنین به‌دنبال ارزهای دیجیتالی هستیم که مصرف انرژی آنها از یک درصد بیت کوین هم کمتر باشد."

این توئیت قیمت بیت کوین را وارد فاز نزولی کرد،طی هفت روز گذشته ، بیت کوین با افت 25.75 درصدی مواجه شد. پس از این ایلان ماسک در پاسخ به یک توئیت ناشناس نوشته است:" تسلا احتمالاً دارایی بیت‌کوین خود را فروخته است و باقی آن را هم به فروش خواهد رساند.

با قیمت 43 هزار دلار ، بیت کوین یک سوم از ارزش خود را 25 فروردین از دست داده است. در آن مقطع قیمت به بالاترین رقم خود یعنی 64 هزار دلار رسیده بود.

در اکوایران ببینید: حجم معاملات رمزارزی در ایران

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما