گزارش اقتصادنیوز از بازار طلا وارز تهران

نوسان عجیب در بازار دلار +نمودار

کدخبر: 413482
اقتصادنیوز: امروز ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰رفتار معامله گران بازار دلار در روز چهارشنبه عجیب بود.

به گزارش اقتصادنیوز در 2 ساعت ابتدایی روز پنجم هفته، شدت هیجان فروش در بازار اسکناس آمریکایی شدید بود. بازار بدون معامله سطوح 23 هزار تومان و 22 هزار و 800 تومان را از دست داد و تا محدوده 22 هزار و 600 تومانی پایین رفت. به گفته فعالان، خوشبینی نسبت به نتایج مذاکرات هسته ای موجب شده بود که شدت فروش در بازار بالا برود. با این حال، از ساعت یک ظهر این دیدگاه در بازار برجسته شد که ممکن است مذاکرات به نتیجه خاصی نرسد. این اتفاق موجب شد که بین ساعت یک تا سه بعدازظهر، کمی خریداران در بازار بیشتر شوند و قیمت به سرعت خود را تا محدوده 22 هزار و 750 تومان بالا بکشد. با وجود افزایش انتهای وقت، اسکناس آمریکایی در روز گذشته حدود ۱.۸درصد از ارزش خود را از دست داد. به گفته فعالان، در صورتی که خبر خاصی از مذاکرات هسته ای منتشر شود، ممکن است بار دیگر قیمت دلار به کانال 23 هزار تومانی بازگردد. رفت و برگشت شدید قیمت اسکناس آمریکایی در روز چهارشنبه موجب شد که احتیاط برخی از معامله گران نیز در بازار بالا برود.

برگشت سکه به زیر 10 میلیون

در بازار سکه نیز شدت تغییرات در روز پنجم هفته زیاد بود، ولی با شکست مرز 10 میلیونی، بازار آرام تر شد. روز چهارشنبه سکه در ابتدای روز نزدیک به 10 میلیون و 100 هزار تومان معامله می شد ولی در اواخر روز به محدوده 9 میلیون و930 هزار تومان رسید. این اتفاق در حالی رخ داد که فلز گران بهای داخلی یک روز قبل در آستانه محدوده 10 میلیون و300 هزار تومانی قرار گرفته بود. فلز گران بهای داخلی نسبت به روز سه شنبه بیشتر از 3 درصد از ارزش خود را از دست داد.

در بازار طلا نیز روز چهارم هفته گرم طلای 18 عیار افت سنگینی را تجربه کرد و به محدوده یک میلیون تومانی نزدیک شد. طلا در روز جاری۲.۵ درصد از ارزش خود را از دست داد. بازار سهام نیز امروز شاهد افت قیمت بود و شاخص کل این بازار۱.۶ درصد افت قیمت را به ثبت رساند.

 

  • بازدهی بازارها ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • بازدهی بازارها ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • بازدهی بازارها ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • بازدهی بازارها ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • بازدهی بازارها ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما