سکه تنها بازیگر نزولی هفته سوم خرداد 1400

زندان دلار شکسته خواهد شد؟ + نمودار

کدخبر: 418418
اقتصادنیوز: روز پنج شنبه20 خرداد 1400 دلار در جهت کاهشی حرکت کرد و به زیر مرز 24 هزار تومانی رفت.

به گزارش اقتصادنیوز افت قیمت دلار در روز آخر هفته در شرایطی رخ داد که برخی معامله گران انتظار داشتند، برگشت دلار به بالای مرز 24 هزار تومانی، زمینه ساز افزایش خریدها شود. با این حال، روز پنج شنبه بازار در دست فروشندگان و کاهشی ها بود و قیمت دلار تا محدوده 23 هزار و 900 تومانی نزول یافت.

از نگاه فعالان، در آن مقطع زمانی نزدیک شدن به دور جدید مذاکرات هسته ای عامل مهمی بود که موجب شد فروشندگان بازار قدرت را به بدست بگیرند. از روز جمعه، میزان فروش ها شدت بیشتری گرفت و این عامل موجب شد که در بازار پشت خطی حمایتی 23 هزار و 800 تومانی نیز شکسته شود. شکست این حمایت مجوز نزول شدیدتر اسکناس آمریکایی را صادر کرد. به گفته فعالان،‌ در صورتی که روز شنبه دلار به بالای خط حمایتی بازنگردد، احتمال افت این ارز تا محدوده 23 هزار و200 تومان وجود خواهد داشت.

برخی معامله گران باور داشتند، لغو برخی تحریم ها از سوی آمریکا موجب شد که میزان فروش ها در بازار داخلی افزایش پیدا کند. این در حالی است که عده دیگری باور داشتند، عدم توان شکست مقاومت 24 هزار و 200 تومانی زمینه ساز عقب گرد معامله گران شد.

سکه کاهشی شد

در واکنش به افت قیمت دلار، سکه امامی در روز آخر هفته در مسیر کاهشی حرکت کرد و سطح 10 میلیون و 600 هزار تومانی را از دست داد. فلز گران بهای داخلی روز پنج شنبه نزدیک به 200 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای 10 میلیون و 580 هزار تومان رسید. با ثبت افت روز پنج شنبه، فلز گران بهای داخلی افت 1.4 درصدی را در مقیاس هفتگی تجربه کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که سایر بازارها در هفته گذشته بازدهی مثبتی داشتند. شاخص کل بورس 3 دهم درصد رشد کرده بود و افزایش دلار افزایش 6 دهم درصدی را تجربه کرده بود.

  • بازدهی بازارها هفته سوم خرداد 1400
  • بازدهی بازارها هفته سوم خرداد 1400
  • بازدهی بازارها هفته سوم خرداد 1400
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما