احتمال تغییر کانال قیمت دلار

معامله گران همچنان منتظر در بازار ارز

کدخبر: 419426
اقتصادنیوز:بیشتر فعالان بازار ارز اعتقاد دارند: تا پیش از انتخابات روز جمعه،‌ اتفاق تازه ای در بازار دلار رخ نخواهد داد.

به گزارش اقتصاد نیوز، برخی از معامله گران از بازار ارز خارج شده اند. به گفته شماری از فعالان، برخی از معامله گران، بالای محدوده ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومانی اقدام به فروش دلار کرده اند و پس از آن، با وجود افت قیمت ها، در موقعیت خرید قرار نگرفته اند. به باور فعالان،‌ این دسته از معامله گران در انتظار خرید اسکناس آمریکایی در محدوده های پایین تر هستند. این موضوع به آن معناست که افزایش روز سه شنبه قیمت دلار دشوار است که در روز جاری ادامه پیدا کند.

شرط تغییر انتظارات در بازار ارز

برای اینکه قیمت دلار در مسیر افزایشی قرار بگیرد، نیاز است که در انتظارات نزولی معامله گران برای خرید دلار در محدوده های پایین تر تغییر ایجاد شود. این تغییر انتظار در شرایطی رخ خواهد داد که محدوده مقاومتی ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومانی با قدرت شکسته شود. به گفته فعالان،‌ یک خبر سیاسی منفی می تواند زمینه ساز چنین اتفاقی شود. با این حال، بیشتر فعالان اعتقاد دارند تا پیش از انتخابات روز جمعه،‌ اتفاق تازه ای در بازار دلار رخ نخواهد داد.

دلار

انتظار افت کانالی برای دلار

یکی از بازیگران باتجربه بازار می گوید، در انتظار رفتن دلار به زیر محدوده ۲۳ هزار و ۲۰۰ تومانی است و از آن نقطه،‌ قصد دارد به صورت پله ای خریدهای خود را بالا ببرد. گفته می شود این گروه در صورتی در قیمت های بالا در موقعیت خرید وارد بازار خواهند شد که از تغییر مسیر قیمت ها اطمینان زیادی پیدا کرده باشند. به عنوان مثال، عده ای از معامله گران عنوان می کنند، در صورتی که قیمت دلار از سقف قبلی فروش آن ها عبور کند،‌ وارد موقعیت خرید خواهند شد. در واقع آن ها در گذشته بالای محدوده ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان اقدام به فروش کرده اند، در نتیجه در شرایط کنونی تنها در صورتی که قیمت با قدرت از محدوده گفته شده عبور کند،‌ خریدار خواهند شد. این اتفاق به آن ها نشان می دهد که سقف قیمت دلار جا به جا شده است.

 

 

تیتر یک
  • واکنش قیمت نفت و سهام به آمارهای آمریکا

    طلا به نزدیک سطح حمایتی ۱۸۰۰ دلار سقوط کرد و هر اونس طلا با ۰.۴ درصد کاهش به ۱.۸۰۳.۸۱ دلار رسید. اتریوم پس از تکمیل…

از دست ندهید
بلیط هواپیما