نوسانات لحظه ای در بازار ارز و سکه؛

محرک‌های دلار برای ورود به کانال 25 هزار

کدخبر: 422704
اقتصاد نیوز : قیمت دلار آمریکا تحت تاثیر تغییر فضای حاکم بر اخبار مذاکرات افزایش یافت و وارد کانال 25 هزار تومانی شد، احتمالا نوسان درهم بالای سطح 6 هزار و 800 تومان نیز به رشد دلار کمک کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار آمریکا عصر روز گذشته روی 24 هزار و 740 تومان قرار داشت. قیمت دلار در شروع معاملات امروز 24 هزار و 980 تومان و 240 تومان بالاتر از نرخ عصر روز گذشته بود. قیمت دلار در ادامه باز هم افزایش یافت و از مرز 25 هزار تومانی عبور کرد. در پایان معاملات نیمه اول روز روی 25 هزار و 50 تومان قرار داشت.

قیمت دلار متشکل که روز گذشته به کانال 24 هزار تومان وارد شده بود، باز هم رشد کرد و در شروع معاملات امروز روی 24 هزار و 371 تومان قرار گرفت.

همچنین درهم امارات که روز گذشته کار خود را با قیمت 6 هزار و 800 تومان به پایان رسانده بود، در شروع معاملات امروز روی 6 هزار و 850 تومان قرار داشت. قیمت درهم درادامه باز هم افزایش یافت و در پایان معاملات نیمه اول روز روی 6 هزار و 880 تومان قرار گرفت. احتمالا نوسان درهم در این سطوح قیمتی در افزایش قیمت دلار موثر بود.

اخبار سیاسی، محرک اصلی افزایش قیمت دلار

زمان دور جدید مذاکرات هنوز تعیین نشده است و فضای گفتگو قدری تغییر کرده است. اخبار مربوط به این فضای جدید در بین فعالان بازار دلار رد و بدل می‌شود و نوسان‌های صعودی نرخ دلار را موجب شده است. وزیر امور خارجه آمریکا بر باقی ماندن برخی اختلافات اساسی تاکید می‌کند. این خبر توجه زیادی را در بین فعالان بازار ارز به خود جلب کرده است. رئیس جمهور آمریکا می‌گوید که ایران هرگز به سلاح اتمی دست پیدا نخواهد کرد و در مورد حملات اخیر به نیروهای آمریکایی در عراق و نقش نیروهای مورد حمایت ایران در جریان این حملات سخن می‌گوید.

برخی تحلیل‌گران نیز معقتدند اگر توافقی حاصل شود رئیس جمهور جدید ایران از از امتیازات آن بهره‌مند خواهد شد. سوال پیش روی این تحلیل‌گران این است که در صورت بهره‌مند شدن دولت جدید از توافق دولت قبلی چه مسائلی ممکن است بروز کند. سخنگوی وزات خارجه کشور نیز گفته است در صورتی که نتوانیم تا پایان دولت به آنچه مد نظر ماست برسیم، بنابر تشخیص تصمیم‌گیرندگان عالی نظام، دولت جدید این قضیه را برعهده خواهد گرفت.

بازار ارز

سکه از مرز 10 میلیون و 800 هزار تومان عبور کرد

سکه در آخرین ساعات معاملات روز گذشته مرز حساس 10 میلیون و 700 هزار تومانی را از دست داده بود و روی 10 میلیون و  690 هزار تومان قرار داشت.

قیمت سکه امروز صبح 10 میلیون و 680 هزار تومان بود. با شروع کار بازار دلار و روند افزایشی قیمت این ارز، قیمت سکه نیز شروع به افزایش کرد. سکه روی 10 میلیون و 780 هزار تومان قرار گرفت و به مرز حساس 10 میلیون و 800 هزار تومان نزدیک شد. تحلیل‌گران معتقد بودند اگر دلار آمریکا از مرز 25 هزار تومان عبور کند، سکه نیز احتمالا از مرز 10 میلیون و 800 هزار تومان عبور خواهد کرد. همین اتفاق رخ داد و در مقطعی که دلار بالای مرز 25 هزار تومان قرار گرفته بود، سکه از مرز 10 میلیون و 800 هزار تومان گذشت. قیمت سکه در پایان معاملات نیمه اول روز روی 10 میلیون و 810 هزار تومان قرار داشت.

به طور خلاصه در معاملات صبح امروز دلار به کانال 25 هزار تومان وارد شد. نوسان درهم بالای 6 هزار و 800 تومان و تغییر فضای حاکم بر اخبار مذاکرات محرک‌های صعودی قیمت دلار بودند. سکه امامی نیز همراه با افزایش قیمت دلار رشد کرد و بالای مرز 10 میلیون و 800 هزار تومان قرار گرفت.

 

تیتر یک
  • وضعیت کیفیت خودروها در شهریور؛

    آخرین گزارش ارزیابی کیفی خودروهای سواری درشهریور ۱۴۰۰ بیانگر آن است که دو خودرو «دیگنیتی» گروه بهمن و «دنا پلاس توربو…

از دست ندهید
بلیط هواپیما