عملکرد طلا در ماه گذشته بسیار ضعیف و از سال 2013 بی‌سابقه بود

کرونا دلتا طلا را مبتلا می کند؟

کدخبر: 423803
اقتصاد نیوز : برخی معقدند شیوع گونه دلتای ویروس کرونا در سایر نقاط جهان موجب بهبود وضعیت نسبی دلار شده است و کار را برای طلا دشوار می‌کند، عده‌ای نیز تورم 5 ساله و رشد قیمت طلا را پیش‌بینی می‌کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز- عملکرد طلا در ماه ژوئن (خرداد و تیر) بسیار ضعیف بود و از سال 2013 سابقه نداشت. قیمت طلا در آخرین روز هفته گذشته قدری رشد کرد و روی 1787 دلار قرار گرفت. فردا بازار جهانی هفته جدید را آغاز می‌کند و باید دید قیمت طلا در این هفته بالای مرز 1800 قرار خواهد گرفت و یا به نوسان زیر این مرز ادامه می‌دهد.

قیمت طلا در کدام جهت حرکت خواهد کرد؟

برخی تحیل‌گران معتقدند تورم ناشی از اعطای بسته‌های حمایتی احتمالا تا 5 سال پایدار خواهد بود و ادعای موقتی بودن تورم را رد می‌کنند. به اعتقاد آن‌ها نقدینگی در آمریکا طی سال گذشته رشد ناگهانی و شدیدی داشت و تاثیر این رشد نقدینگی طی سال‌های آینده در اقتصاد تخلیه می‌شود. در نتیجه بروز تورم بالای متوسط طی سال‌های آینده و به تبع آن رشد قیمت طلا بسیار محتمل است.

در نقطه مقابل عده‌ای معتقدند که دلار آمریکا در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد، زیرا واکسیناسیون در این کشور با سرعت بسیار زیادی انجام شد و آمریکا از نظر روند بازسازی اقتصادی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. از طرف دیگر پخش شدن گونه دلتای ویروس کرونا در سایر نقاط جهان وضعیت دلار را نسبت به ارزهای دیگر بهبود بخشیده است و با بهبود وضعیت دلار کار طلا برای صعود دشوار خواهد شد.

افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم

قیمت بیت کوین در ساعت 13 عصر به وقت ایران در حوالی 35 هزار و 462 هزار دلار قرار داشت، سرمایه بازار آن 666 میلیارد دلار ثبت شده بود، بازدهی 24 ساعته و هفت روزه آن مثبت بود و بیشترین و کمترین قیمت آن حدود 3.9 درصد اختلاف داشتند.

bitcoin-on-ethereum-gID_5

قیمت دومین ارز دیجیتال مهم دنیا یعنی اتریوم 2 هزار و 326 دلار بود. سرمایه بازار اتریوم 272 میلیارد دلار ثبت شده بود. بازدهی 24 ساعته و 7 روزه آن مثبت بود و بیشترین و کمترین قیمت این ارز دیجیتال 7 درصد اخلاف داشتند.

 

 

تیتر یک
  • «شکست مأموریت مورا»؛ نگرانی فزاینده غرب از تطویل تعلیق مذاکرات

    اقتصادنیوز: پلتیکو مدعی است «تلاش اروپا و آمریکا برای اقناع ایران به ازسرگیری فوری مذاکرات» ناکام مانده است و مأموریت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما