عرضه دلار و یورو متشکل در سطوح بسیار پایین

کاهش قیمت سکه با وجود رشد طلای جهانی

کدخبر: 424071
اقتصادنیوز: قیمت دلار آمریکا کاهش یافت و به کانال 24 هزار تومان وارد شد. افت قیمت دلار باعث شد قیمت سکه امامی نیز کاهش یابد. این در حالی است که قیمت طلای جهانی در شروع معاملات رشد کرد و به مرز 1800 دلار نزدیک شد.

به گزارش اقتصادنیوز  قیمت دلار آمریکا صبح دیروز جهش داشت و روی 25 هزار و 330 تومان قرار گرفت. نرخ دلار در طول معاملات دیروز افت کرد و در نهایت روی 25 هزار و 180 تومان ایستاد. دلار معاملات امروز را با قیمت 25 هزار و 80 تومان آغاز کرد. افت قیمت دلار ادامه یافت، در آخرین ساعات معاملات دلار وارد کانال 24 هزار تومان شد و روی 24 هزار و 970 تومان قرار گرفت.

N2

درهم امارات در شروع معاملات امروز روی 6 هزار و 875 تومان قرار داشت، با توجه به اینکه روند قیمتی دلار امروز نزولی بود، قیمت درهم نیز قدری افت کرد و در آخرین ساعات معاملات روی 6 هزار و 850 تومان قرار گرفت. بر اساس اظهارات فعالان بازار درهم در این روزها بازار خبری نیست و دامنه نوسان قیمت‌ها محدود است.

قیمت سکه امامی کاهش یافت

طلای جهانی در اولین ساعات معاملات امروز روند صعودی را پیمود و به مرز 1800 دلار نیز نزدیک شد. با وجود این قیمت سکه امامی نسبت به روز گذشته کاهش یافت. عصر روز گذشته قیمت سکه روی 10 میلیون و 750 هزار تومان قرار داشت. قیمت سکه در آخرین ساعات معاملات امروز روی 10 میلیون و 600 هزار تومان قرار گرفت.

کاهش عرضه در بازار متشکل

همراه با کاهش قیمت دلار بازار آزاد و ورود آن به کانال 24 هزار تومان نرخ دلار در بازار متشکل و سامانه سنا افت کرد. حجم عرضه دلار در بازار متشکل ارزی نیز 56 درصد کاهش یافت و روی رقم 2 میلیون و 64 هزار قرار گرفت. این حجم عرضه به طور متوسط بسیار پایین بود و از هفتم فروردین تنها در دو روز دیگر حجم عرضه از این مقدار پایین‌تر بود. عرضه یورو متشکل نیز در روز جاری بسیار پایین بود و مشابه دلار از هفت فرودین تنها در دو روز دیگر حجم عرضه یورو از این مقدار پایین‌تر بود.

J2

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار کاهش یافت و وارد کانال 24 هزار تومان شد، همراه با کاهش قیمت دلار قیمت سکه امامی و درهم امارات نیز کاهش یافت. افت قیمت سکه در حالی اتفاق افتاد که قیمت طلای جهانی در شروع معاملات امروز تغییرات مثبتی را به ثبت رساند.

J3

امروز حجم عرضه دلار و یورو متشکل در سطوح بسیار پایینی قرار گرفت به صورتی که از 7 فردین تا به امروز تنها در دو روز دیکر حجم عرضه از این مقدار پایین‌تر بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما