بیت کوین 100 هزار دلاری قابل دستیابی است؛

بازار بیت کوین گاوی می شود؟

کدخبر: 425355
اقتصاد نیوز : سرمایه گذاران بیت کوین به گاوی بودن معروف هستند و حتی در طی اصلاحات ۵۰ درصدی مانند اصلاح فعلی نیز اکثر تحلیلگران خوش بین هستند. یکی از دلایل خوش بینی بی پایان سرمایه گذاران و اعتقاد به افزایش بی نهایت بیت کوین می تواند ناشی از کاهش انتشار آن و محدودیت در عرضه ثابت ۲۱ میلیون کوین باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از کوین تلگراف، با این حال، حتی دقیق ترین مدل ها از جمله انباشت به جریان (S2F) از تحلیلگر Plan B نیز نمی توانند بازارهای خرسی، خرابی ها یا پامپ های ناشی از FOMO (ترس از دست رفتن) را پیش بینی کنند.

بیت کوین در خلا وجود ندارد، حتی اگر حداکثر گرایان بیت کوین نیز چنین تصور کنند. بنابراین، عملکرد قیمت آن به میزان زیادی به دلار و یورو و یوان در گردش و نرخ بهره، املاک و مستغلات، سهام و کالاها بستگی دارد. حتی رشد اقتصاد جهانی و انتظارات تورمی بر ریسک پذیری افراد، شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری مشترک نیز تأثیر می گذارند.

717 aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS91cGxvYWRzLzIwMjEtMDcvYTgwYzAyNDktZmRmNC00ZjA3LWIxMzktYWJlZmQwMWQ1M2FlLmpwZw - آیا همچنان امیدی برای بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری تا پایان سال ۲۰۲۱ وجود دارد؟

محرک های قیمت فعلی بیت کوین

صرف نظر از آنچه این مدل های ارزیابی پیش بینی می کنند، قیمت هر لحظه منحصراً توسط فعالان بازار تشکیل می شود. برخلاف آنچه انتظار می رود، داده های CryptoQuant نشان می دهد که تنها ۲/۵ میلیون بیت کوین در حال حاضر در صرافی ها سپرده گذاری شده است. این را با ۱۰/۷ میلیون بیت کوینی مقایسه کنید که طبق اطلاعات “HODL wave” در 12 ماه گذشته جابجا نشده اند و می توان گفت که هولدر های بلند مدت نقشی در قیمت ندارند.

زمانی که تفاوت بین ارزش (غیرعینی) و قیمت (تاریخی و عینی) آشکارتر شود، درک این مسئله آسان تر است که چرا برخی از سرمایه گذاران برای پایان سال ۲۰۲۱ انتظار ۱۰۰،۰۰۰ دلار یا اهداف بالاتر را دارند. برای تفسیر صحیح آنچه که برای قیمت ها در نظر گرفته شده است، لازم است خرید های بازار اختیار معامله (Option Market) را تجزیه و تحلیل کنیم.

2021 07 11 05 38 47 Options traders aim for 100K Bitcoin by the end of 2021 is there a chance - آیا همچنان امیدی برای بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری تا پایان سال ۲۰۲۱ وجود دارد؟

اگرچه گزینه های خرید در مقایسه با گزینه های محافظه کارانه بسیار غالب هستند، اما این قضیه تقریباً برای هر کلاس دارایی در بلند مدت معمول است. با این حال، یک گزینه خرید در ۵۰،۰۰۰ دلار باید نسبت به ۲۰۰،۰۰۰ دلار مناسب تر باشد زیرا قیمت آنها به طور محسوسی متفاوت خواهد بود.

2021 07 11 05 39 04 Options traders aim for 100K Bitcoin by the end of 2021 is there a chance - آیا همچنان امیدی برای بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری تا پایان سال ۲۰۲۱ وجود دارد؟

در زمان نوشتن این مقاله، حق دستیابی به خرید بیت کوین با قیمت ۵۰،۰۰۰ دلار در تاریخ ۳۱ دسامبر (۱۰ دی ۱۴۰۰)، ۴۳۵۰ دلار ارزیابی می شود. درحالی که همین ابزار برای قیمت ۲۰۰،۰۰۰ دلار در این تاریخ، ۴۱۵ دلار را ارزیابی می کند. تقریبا ده برابر کمتر.

به طور خلاصه، فرض اینکه سرمایه گذاران به طور انحصاری گزینه های خرید فوق العاده گاوی را خریداری می کنند، ساده لوحانه و معمولاً اشتباه است. با این حال، حتی استراتژی هایی که شامل فروش نیز می شوند هم به طور کلی خنثی تا صعودی هستند.

با توجه به بازار اختیار معامله، ۱۰۰،۰۰۰ دلار هنوز قابل دستیابی است

طبق مدل Black & Scholes، قیمت فعلی ۱۱۸۵ دلار برای گزینه خرید ۱۰۰،۰۰۰ دلار، ۱۳٪ احتمال دارد. شایان ذکر است که این روش قیمت را به طور انحصاری در تاریخ ۳۱ دسامبر (۱۰ دی ۱۴۰۰) در ساعت ۸:۰۰ صبح به وقت ET در نظر می گیرد و قیمت ۹۹،۹۹۹ دلار را به عنوان یک موفقیت به حساب نمی آورد.

با وجود این، شواهد محکمی وجود دارد که معامله گران حرفه ای هنوز گزینه های ۱۰۰،۰۰۰ دلاری را تا پایان سال ارزیابی می کنند. ممکن است در حال حاضر دور از ذهن به نظر برسد، اما از نوسانات بیت کوین هیچ چیز بعید نیست، به خصوص با توجه به اینکه هنوز نیمی از سال باقی مانده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما