تمرکز بازارها بر نشست دو روزه FOMC

بی توجهی بیت کوین به خبرها/قیمت طلا زیر 1800

کدخبر: 429205
در روزی که گذشت طلا و بیت کوین هردو کاهش قیمت داشتند و به نظر می رسد بازار ارز دیجیتالی همچنان بلاتکلیف است.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا در روزی که گذشت در زیر 1800 قرار گرفت. نقره در اواسط روز سه شنبه در معاملات ظهر ایالات متحده به شدت نزول کرد و به پایین ترین سطح تقریبا چهار ماهه رسید.

طلا با کاهش شاخص دلار آمریکا در این روز ، سود فروش محدودی را تجربه کرد ، اما نقره هیچ سودی نداشت. بازار تمرکز خود را به جلسات دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) گذاشته است که صبح روز سه شنبه آغاز شد و بعد از ظهر چهارشنبه با بیانیه پایان می یابد. تورم و چشم انداز رشد اقتصادی موضوعات داغی خواهند بود که تاجران و سرمایه گذاران می خواهند آدرس جلسه FOMC به آن توجه خواهند کرد.

برخی از ناظران بازار چشم انداز رشد اقتصادی ایالات متحده را کاهشی پیش بینی می کنند. نتیجه جلسه بعد از ظهر چهارشنبه ، از جمله کنفرانس مطبوعاتی رئیس فدرال رزرو جی پاول ، به احتمال زیاد باعث ایجاد برخی از تغییرات در بازار خواهد شد. معاملات آتی طلای آگوست (شهریور) با 0.40 دلار افزایش در 1799.60 دلار و نقره سپتامبر (مهر) با 0.738 دلار کاهش در 24.58 دلار در هر اونس معامله شد.

gold

بیت کوین به تسلا توجه نکرده بود

رسانه ها در روزی که گذشت برای یافتن توضیحی در مورد افزایش بیت کوین به بیش از 40هزار دلار  تلاش کردند ، و در مقاله ای مشکوک در City AM ، یک روزنامه رایگان لندن ، از منبع ناشناس در آمازون نقل قول کردند که خرده فروش آنلاین آماده است بیت کوین را به عنوان روش پرداخت بپذیرد.

بلافاصله ، همان رسانه ها عقب گرد ​​قیمت بیت کوین به زیر 37هزار دلار را دلیل انکار آمازون از ماجرا عنوان کردند ، آمازون در واکنش به این خبر اعلام کرده بود این سخنان حدس و گمان هاست و درست نیست.

تلاش روزنامه نگاران برای یافتن علل اقدام کوتاه مدت قیمت بیت کوین چیز جدیدی نیست و تقریباً همیشه اشتباه بوده است.

برای نمونه در ماه گذشته ، سازمان های خبری با انتشار گزارشی در 14 ژوئن رویترز ادعا کردند که بیت کوین پس ازتوییت ایلان ماسک ، که ممکن است این خودروساز تعلیق پرداخت بیت کوین را پایان دهد ۹ درصد افزایش داشته است اما این خبر پس از بررسی این نادرست درآمد زیرا ارز رمزنگاری شده 5.4٪ پس از توییت ماسک در ساعت 17:42 به وقت گرینویچ ، که دو ساعت قبل از اظهارات او بود نوسان صعودی را آغاز کرده بود.به بیان ساده توئیت ماسک به تنهایی افزایش قیمت را توضیح نمی دهد.

coindesk-BTC-chart-2021-07-27

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما