فشار بر وزیر خرانه‌داری برای کنترل ارزهای دیجیتال

قیمت طلا منتظر تصمیم فدرال رزرو/صعود بیت‌کوین

کدخبر: 429337
اقتصاد نیوز : اگر کمیته بازار باز فدرال رزرو در نشست امروز خود در مورد افزایش نرخ بهره تصمیم‌گیری کند، ممکن است قیمت طلا کاهش یابد و اگر بر انعطاف‌پذیری تورمی تاکید کند طلا واکنش مثبت نشان خواهد داد.

به گزارش اقتصادنیوز، طلای جهانی معاملات امروز را با قیمت حوالی 1806 دلار آغاز کرد، قیمت طلا در اولین ساعات معاملات روند نزولی را پیمود، طلا نوساناتی با فرکانس بالا را دنبال کرد و در ساعت 13 عصر به وقت ایران روی 1800 دلار قرار گرفت.

رویداد مهم امروز جلسه کمیته بازار باز فدرال رزرو و سخنرانی جروم پائول است، نتایج این جلسه می‌تواند برای بازار طلا با اهمیت باشد.

فعالان بازار طلا نتایج این جلسه را با دقت بررسی خواهند کرد، در صورتی که فدرال رزرو در این جلسه بر سیاست‌های انقباضی تاکید کند و در مورد افزایش نرخ بهره تصمیم بگیرد، می‌تواند بر قیمت طلا تاثیر منفی بگذارد، و اگر سیاست انعطاف‌پذیری تورمی را در پیش بگیرد، احتمالا طلا واکنش مثبت نشان خواهد داد.

افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم

بیشترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 40 هزار و 295 دلار و کمترین قیمت آن 37 هزار و 13 دلار بود. بیت کوین که در هفته گذشته در مقابل سقوط به زیر مرز 30 هزار دلار مقاومت می‌کرد، در نزدیکی 40 هزار دلار قرار گرفته است و از این مرز بالا و پایین می‌رود.  

قیمت بیت کوین در ساعت 12 و 40 دقیقه به وقت ایران در حوالی 39 هزار و 757 دلار قرار داشت. سرمایه بازار بیت کوین در نزدیکی 747 میلیارد دلار قرار گرفته بود. بازدهی 24 ساعته این ارز دیجیتال در حوالی 7 درصد بود و قیمت آن نسبت به 7 روز گذشته حدود 29 درصد رشد داشت. بیت کوین صبح امروز رقم‌هایی بالای 40 هزار دلار را به ثبت رسانده بود، اما دوباره به زیر این مرز بازگشت.

تغییرات قیمتی دومین ارز دیجیتال مهم دنیا نیز مثبت بود. قیمت اتریوم نسبت به 24 ساعت گذشته حدود 4 درصد و نسبت به 7 روز گذشته نزدیک به 23 درصد رشد کرده بود.

قیمت آن در ساعت 12 و 42 دقیقه عصر به وقت ایران روی 2 هزار و 303 دلار قرار داشت و سرمایه بازار این ارز دیجیتال در حوالی 268 میلیارد دلار ثبت شده بود.

بیت کوین

فشار بر وزیر خرانه‌داری برای کنترل ارزهای دیجیتال

در حالی که قیمت بیت کوین در این روزها به نوعی بر مدار صعود قرار گرفته است، فشارها بر وزیر خزانه‌داری آمریکا برای افزایش کنترل و اعمال تنظیمات قانونی جدی‌تر بر ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. بر این اساس برخی از مقامات آمریکا معتقدند که رشد سریع ارزهای دیجیتال خطری برای سیستم مالی است. الیزابت وارن، سناتور دموکرات با نوشتن نامه‌ای به وزیر خزانه‌داری آمریکا به طور رسمی از وی خواست که در مورد اعمال تنظیمات قانونی مقتضی در مقابل ارزهای دیجیتال اقدام کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما